Co odstrasza komary

Co odstrasza komary? Domowe sposoby na pozbycie się komarów

Co odstrasza komary? Odpowiedzi na to pytanie w sezonie letnim szuka niejedna osoba zmęczona obecnością tych owadów. Szczęśliwie jest wiele rozwiązań, które skutecznie pomagają się ich pozbyć. Możesz wybierać zarówno w sklepowych preparatach, jak i w domowych sposobach na komary.
Reklama

Co odstrasza komary?

Komary — chyba nikt nie lubi tych owadów. Całe szczęście, że jest całkiem sporo sposobów, które pomagają w ich odstraszaniu. W sklepach jest wiele preparatów, zarówno takich, które aplikujemy bezpośrednio na skórę, jak i tych, które odstraszają te owady na większą odległość poprzez zapachy, które wkłada się do gniazdka. Co więcej, jeśli obawiasz się, że mogą zaszkodzić np. dzieciom, które są w ich otoczeniu, to już nie musisz. Powstały też i takie, które bez obaw można podłączyć w dziecięcym pokoju.

Cynamon i cebula na komary

Cynamon jest jedną z tych przypraw, których zapachu komary wprost nie cierpią. W dodatku bardzo łatwo jest zrobić domowy środek na komary z cynamonem. Wystarczy do niewielkiego naczynia z ciepłą wodą wsypać odrobinę przyprawy i umieścić je w pomieszczeniu, w którym przebywamy. Komary nie lubią też zapachu cebuli. Żeby skutecznie je odstraszyć, wystarczy, że pokroisz to warzywo w plastry i położysz na talerzyku.
Reklama
Następnie wystawisz je na parapet. Niechciani goście będą omijać go szerokim łukiem.
kobieta w krótkich spodenkach psika aerozol na rękę na tle polany
zdjęcie ilustrujące/Canva

Domowy oprysk na komary

Domowy oprysk na komary jest prosty w wykonaniu, ale będziesz potrzebować do tego kilku olejków eterycznych oraz hydrolatu oczarowego. Składniki
  • 20 kropli olejku geranium
  • 20 kropli olejku z eukaliptusa
  • 10 kropli olejku z trawy cytrynowej
  • 10 kropli olejku lawendowego
  • 9 kropli olejku rozmarynowego
  • 1 łyżeczka spirytusu
  • 35 ml hydrolatu oczarowego
  • 50 ml wody destylowanej
  • odrobina roślinnej gliceryny
  • butelka z atomizerem z ciemnego szkła
Przygotowanie Do buteleczki wlej olejki i dodaj spirytus.
Reklama
Następnie porządnie wstrząśnij. Dolej hydrolat oczarowy oraz wodę destylowaną i bardzo dokładnie wymieszaj. Na koniec dodaj glicerynę. Pamiętaj, aby przed każdym użyciem dobrze wstrząsnąć buteleczką. Rozpylaj bezpośrednio na skórę.

Co odstrasza komary – kwiaty i rośliny

Jest wiele roślin i kwiatów, które pomagają w odstraszaniu komarów. Wystarczy posadzić je w ogrodzie lub w doniczkach w domu i problem powinien być o wiele mniejszy. Do roślin i kwiatów odstraszających komary należą lawenda wąskolistna, bodziszek korzeniasty, kocimiętka, komarzyca, a także i aksamitka czy pachnąca pelargonia. Co więcej, komary nie lubią także zapachu ziół takich jak koper włoski, melisa, bazylia czy mięta oraz rozmaryn.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama