Co odstrasza komary? Domowe sposoby na pozbycie się komarów
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Co odstrasza komary? Domowe sposoby na pozbycie się komarów

Co odstrasza komary? Odpowiedzi na to pytanie w sezonie letnim szuka niejedna osoba zmęczona obecnością tych owadów. Szczęśliwie jest wiele rozwiązań, które skutecznie pomagają się ich pozbyć. Możesz wybierać zarówno w sklepowych preparatach, jak i w domowych sposobach na komary.

Co odstrasza komary?

Komary — chyba nikt nie lubi tych owadów. Całe szczęście, że jest całkiem sporo sposobów, które pomagają w ich odstraszaniu. W sklepach jest wiele preparatów, zarówno takich, które aplikujemy bezpośrednio na skórę, jak i tych, które odstraszają te owady na większą odległość poprzez zapachy, które wkłada się do gniazdka. Co więcej, jeśli obawiasz się, że mogą zaszkodzić np. dzieciom, które są w ich otoczeniu, to już nie musisz. Powstały też i takie, które bez obaw można podłączyć w dziecięcym pokoju.

Cynamon i cebula na komary

Cynamon jest jedną z tych przypraw, których zapachu komary wprost nie cierpią. W dodatku bardzo łatwo jest zrobić domowy środek na komary z cynamonem. Wystarczy do niewielkiego naczynia z ciepłą wodą wsypać odrobinę przyprawy i umieścić je w pomieszczeniu, w którym przebywamy.

Komary nie lubią też zapachu cebuli. Żeby skutecznie je odstraszyć, wystarczy, że pokroisz to warzywo w plastry i położysz na talerzyku. Następnie wystawisz je na parapet. Niechciani goście będą omijać go szerokim łukiem.

kobieta w krótkich spodenkach psika aerozol na rękę na tle polany zdjęcie ilustrujące/Canva

Domowy oprysk na komary

Domowy oprysk na komary jest prosty w wykonaniu, ale będziesz potrzebować do tego kilku olejków eterycznych oraz hydrolatu oczarowego.

Składniki

  • 20 kropli olejku geranium
  • 20 kropli olejku z eukaliptusa
  • 10 kropli olejku z trawy cytrynowej
  • 10 kropli olejku lawendowego
  • 9 kropli olejku rozmarynowego
  • 1 łyżeczka spirytusu
  • 35 ml hydrolatu oczarowego
  • 50 ml wody destylowanej
  • odrobina roślinnej gliceryny
  • butelka z atomizerem z ciemnego szkła

Przygotowanie

Do buteleczki wlej olejki i dodaj spirytus. Następnie porządnie wstrząśnij. Dolej hydrolat oczarowy oraz wodę destylowaną i bardzo dokładnie wymieszaj. Na koniec dodaj glicerynę. Pamiętaj, aby przed każdym użyciem dobrze wstrząsnąć buteleczką. Rozpylaj bezpośrednio na skórę.

Co odstrasza komary – kwiaty i rośliny

Jest wiele roślin i kwiatów, które pomagają w odstraszaniu komarów. Wystarczy posadzić je w ogrodzie lub w doniczkach w domu i problem powinien być o wiele mniejszy. Do roślin i kwiatów odstraszających komary należą lawenda wąskolistna, bodziszek korzeniasty, kocimiętka, komarzyca, a także i aksamitka czy pachnąca pelargonia. Co więcej, komary nie lubią także zapachu ziół takich jak koper włoski, melisa, bazylia czy mięta oraz rozmaryn.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie