Popękana i spierzchnięta skóra dłoni – jak rozwiązać ten problem?

Domowy sposób na regenerację dłoni. Skóra będzie delikatna i piękna

W trakcie, jak i po sezonie zimowym skóra może być wyraźnie przesuszona i podrażniona. A mowa tu nie tylko o skórze twarzy, ale też i tej występującej na dłoniach, na którą te wszystkie zewnętrzne czynniki nieraz działają jeszcze gorzej z uwagi na jej naturalną cienkość i delikatność.
Reklama

Domowa pielęgnacja potrafi jednak zaradzić konsekwencjom letnich zaniedbań.

Wystarczy od czasu do czasu skoncentrować ją właśnie na dłoniach, aby w krótkim czasie osiągnąć zachwycające efekty - pierwsze z nich pojawią się już po jednokrotnym wykonaniu specjalnego pielęgnacyjnego zabiegu.

Tak jak większość kobiet regularnie używa masek do twarzy czy włosów, tak podobnych kosmetyków warto używać właśnie na dłoniach, zwłaszcza gdy te są suche, matowe i podrażnione.

Maska jest kosmetykiem znacznie bardziej skoncentrowanym niżeli krem do rąk.

Ma więcej korzystnych substancji i to zastosowanych w wyższych dawkach, dzięki czemu potrafi znacznie siniej zadziałać na skórę. Dużo lepiej przenika przez jej zewnętrzną warstwę i w większej ilości dociera do tych głębiej osadzonych warstw naskórka. Taka maska na dłonie powinna być nakładana średnio raz w tygodniu. Przy tej częstotliwości działanie zabiegu będzie najlepsze.

Reklama

Maska do regeneracji dłoni - kupić w sklepie, czy zrobić w domu?

Maski można robić samemu w domu, z naturalnych składników, ale równie dobrze można sięgnąć po te gotowe, występujące w drogeriach i aptekach. Tylko czego w nich szukać? Przede wszystkim różnych naturalnych olejków, doskonale nawilżających i natłuszczających skórę. Ponadto porządna maska na dłonie powinna być też bogata w witaminy, zwłaszcza witaminy A i E. Dzięki tym dwóm składnikom działanie zostanie wzbogacone o efekt odmładzający. A o to właśnie chodzi, by skóra dłoni przez jak najdłuższy czas utrzymywała swoją gładkość, naturalne nawilżenie i jędrność.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama