Chiński budynek
Canva.com

Dzień Języka Chińskiego. Top 9 atrakcji, które po prostu trzeba odwiedzić w Chinach

Uwielbiacie kulturę ze Wschodu i uczycie się języka chińskiego? Dziś wasze święto! Przygotowaliśmy dla was zestawienie 9 najciekawszych, najbardziej spektakularnych atrakcji, które warto zobaczyć chociaż raz w swoim życiu. Turystyczna mapa Chin obfituje w wyjątkowe, monumentalne zabytki.
Reklama

Od dawna planujecie, marzycie o wyjeździe do Chin? To duża wyprawa, którą warto porządnie zaplanować od a do z. Przygotowaliśmy listę 9 wyjątkowych atrakcji, które warto zobaczyć w trakcie podróży do Chin. Dzięki nim lepiej poznacie bogatą, starożytną historię tego państwa i będziecie mogli zrozumieć tradycje oraz kulturę Chińczyków.

Zakazane Miasto w Pekinie

Zakazane Miasto w Pekinie
Canva.com

Zakazane Miasto w Pekinie co roku przyciąga miliony turystów i miłośników historii. To miejsce przez wieki było siedzibą cesarzy z dynastii Ming oraz Qing. To największa budowla na świecie stworzona z drewna. Na terenie pałacu znajduje się prawie 1000 wyjątkowych obiektów.

Wielki Mur Chiński

Wielki Mur Chiński
Canva.com
Reklama

Wielki Mur Chiński to jedna z najbardziej ikonicznych i legendarnych budowli na całym świecie. Mur ma aż 21 tysięcy kilometrów długości i został wpisany na listę UNESCO. To jeden z siedmiu cudów świata.

Szanghajskie drapacze

Szanghaj
Canva.com

Szanghaj słynie z ogromnych budowli, które wprost zapierają dech w piersiach. Podróżując po Chinach warto zobaczyć Szanghaj Tower. To wielki wieżowiec, który budowano przez prawie 10 lat. Cała solidna konstrukcja opiera się na dziewięciu budynkach. Wewnątrz możemy skorzystać z usług luksusowego hotelu oraz licznych atrakcji widokowych.

Wyprawa ku górom Tianmen

Góry Tianmen
Canva.com
Reklama

Park narodowy w Tianmen znajduje się na wysokości 1500 m n.p.m. Turyści pragną tutaj zobaczyć Bramę do Nieba, czyli najwyżej na świecie położoną grotę. To właśnie tutaj jedną z atrakcji jest najdłuższa kolejka linowa oraz Aleja do Nieba, czyli ekstremalna droga dla autobusów.

Armia Terakotowa

Armia Terakotowa
Canva.com

Posągi Armii są najbardziej rozpoznawalne na całym świecie. Aktualnie znajduje się tutaj 7,5 tysiąca żołnierzy. Zbudowano je na rozkaz cesarza Qin Shi, który chciał, aby ogromna armia chroniła go także po śmierci.

Pandy Wielkie w Syczuanie

Panda wielka
Canva.com
Reklama

Miłośnicy zwierząt z pewnością powinni odwiedzić rezerwat pandy wielkiej w Syczuanie. To wyjątkowe miejsce, które obejmuje aż 924 tysiące hektarów. Tutaj również można zobaczyć Muzeum Pandy Wielkiej oraz 5000 różnych gatunków zwierząt.

Tradycyjny klasztor Shaolin

klasztor shaolin
Canva.com

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli jest klasztor Shaolin, który działa już od 1500 lat. Na terenie klasztoru aktualnie znajdują się szkoły sztuki walki. Stacjonują tutaj również chińscy żołnierze oraz sportowcy. To miejsce odwiedzają miliony turystów co roku.

Hangzhou - miasto herbaty

Hangzhou
Canva.com
Reklama

W mieście Hangzhou możecie dowiedzieć się wszystkiego o kulturze i tradycji zaparzania oraz picia herbaty. To miejsce słynie z herbacianych upraw oraz wyjątkowego Muzeum Herbaty.

Świątynia Xuan Kong Si

Wiszący kościół
Canva.com

Wisząca Świątynia zbudowana jest z licznych kładek oraz mostów, które pozwalają na sprawne poruszanie się po całym obiekcie. Możemy tutaj zobaczyć wiele symboli buddyzmu, konfucjanizmu oraz taoizmu. Pawilon świątyni wisi 50 metrów nad ziemią i jest zawieszony w oparciu o zagłębienie w skałach.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Autokar jadący szosą w plenerze
Podróżowanie autobusem nie tylko po Polsce, ale również po różnych europejskich destynacjach to wciąż jedna z najbardziej popularnych metod umożliwiających zwiedzanie i wakacyjny wypoczynek. I nie ma w tym niczego dziwnego, bowiem podróżując autobusami nie tylko wydajemy stosunkowo mało za podróż, ale przede wszystkim przemieszczamy się bezpiecznie. A gdzie czerpać wiedzę o tym, z usług którego przewoźnika najlepiej skorzystać? Dowiedz się więcej z tego artykułu!
Planujemy podroż do Brazylii: 5 przydatnych wskazówek
Brazylia, z jej pięknymi plażami, szalonym karnawałem i tętniącymi życiem, kosmopolitycznymi miastami, od dawna znajduje się na szczycie list miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów. Ten piąty pod względem wielkości kraj na świecie zajmuje lwią część Ameryki Południowej, rozciągając się od Niziny Amazonki – największego na świecie tropikalnego lasu deszczowego, aż po region Rio Grande do Sul, porośnięty bujną roślinnością stepową (tzw. pampa). Brazylia słynie oczywiście z idealnych plaż, ale ten latynoski gigant oferuje nam znacznie więcej atrakcji. Znajdziecie tam bujną dżunglę, miasteczka z zabudową kolonialną, niezrównaną faunę i florę, a także wspaniałe restauracje i nocne życie. Zachwycą Was majestatyczne wodospady, malownicze kaniony, urwiste góry i złociste wydmy. To kraj pełen możliwości, który zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego podróżnika.
Kosmetyczka dla podróżniczki
Wybierając się na urlop musisz spakować wszystkie najważniejsze kosmetyki. Niestety komplet kosmetyków, których kobiety używają na co dzień, jest zazwyczaj dość duży. Pakowanie go i zabieranie w podróż często nie jest najlepszym pomysłem, dlatego warto ograniczyć pojemność kosmetyczki do minimum. Zobacz, co powinno się w niej znaleźć.
Reklama
Reklama
Reklama