Kosmetyczka dla podróżniczki

Kosmetyczka dla podróżniczki

Wybierając się na urlop musisz spakować wszystkie najważniejsze kosmetyki. Niestety komplet kosmetyków, których kobiety używają na co dzień, jest zazwyczaj dość duży. Pakowanie go i zabieranie w podróż często nie jest najlepszym pomysłem, dlatego warto ograniczyć pojemność kosmetyczki do minimum. Zobacz, co powinno się w niej znaleźć.
Reklama
  1. Uniwersalny krem
Podczas wakacyjnych wojaży doskonale sprawdzi się uniwersalny krem o lekkiej konsystencji. Można go używać do pielęgnacji twarzy, świetnie zastąpi balsam do ciała a do tego mogą z niego korzystać  wszyscy członkowie rodziny.
  1. Perfumy
Zamiast zabierać duży flakon swoich ulubionych perfum, poszukaj czegoś w mniejszym opakowaniu. W drogeriach dostępne są miniaturowe flakony wielu kosmetyków zapachowych, które starczą na kilkudniowy wyjazd. Na lato świetnie nadają się lekkie, owocowe lub kwiatowe zapachy.
  1. Kosmetyki do mycia
Pakując kosmetyki do higieny, również warto ograniczyć ich ilość i pojemność opakowań.
Reklama
Najlepiej wybrać mydło czy żel pod prysznic, które powinny mieć jak najbardziej neutralny zapach, aby każdy mógł z nich korzystać. W ten sposób uda Ci się ograniczyć ilość zabieranych buteleczek do minimum.
  1. Kosmetyki do pielęgnacji włosów
Na czas wakacji zabierz ze sobą uniwersalny szampon w niewielkim opakowaniu. Możesz wybrać wersję szamponu z odżywką, co sprawi, że już samo mycie poprawi wygląd włosów. Na wakacje warto też zabrać odżywkę w sprayu chroniącą włosy przed promieniowaniem UV oraz nadmiernym przesuszaniem i puszeniem się.
Reklama
  1. Zamiast podkładu
Zamiast kremu, podkładu czy pudru możesz skorzystać z pielęgnacji kompleksowej jaką zapewniają kremy BB. W jednej tubce zamknięte są kosmetyki pielęgnujące i upiększające. Krem zajmuje niewiele miejsca i jak się szybko przekonasz jest bardzo praktyczny.
  1. Kosmetyki do makijażu
W przypadku tych kosmetyków również można poczynić nieco oszczędności. Podczas wyjazdu zamiast całej palety kosmetyków weź ze sobą mały tusz do rzęs oraz kompaktowy zestaw, gdzie w jednym opakowaniu umieszczone są cienie do powiek, róż i błyszczyk do ust.
Reklama
Takie zestawy są dostępne w drogeriach. Można wybierać spośród różnych zestawień kolorystycznych, więc każda kobieta znajdzie coś dla siebie.
  1. Demakijaż
Skoro zabierasz w podróż kosmetyki do makijażu, przydałoby się też coś do oczyszczania twarzy z kolorowych kosmetyków. Jednym z najwygodniejszych rozwiązań jest zabranie ze sobą specjalnych chusteczek do demakijażu. Są one nawilżane specyfikiem, który upora się z wszystkimi kosmetykami, również tymi wodoodpornymi. Chusteczki zapakowane są w niewielkie opakowania, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca.
  1. Dezodorant
Podczas upalnego lata warto mieć przy sobie dobry dezodorant.
Reklama
Ze względu na ograniczoną wielkość kosmetyczki najlepiej zabrać ze sobą mini wersję. Małe opakowanie nie zajmie miejsca a sprawdzi się tak samo dobrze jak duże. Wybierając się w podróż warto zrobić wszystko, aby swój bagaż ograniczyć do minimum. Jest to szczególnie ważne w przypadku podróżowania samolotem, gdzie bagaż nie może przekroczyć dokładnie ustalonej wagi. Dlatego dla Twojej wygody i komfortu pomyśl z wyprzedzeniem jakie kosmetyki musisz wziąć ze sobą, a jakie nie będą Ci potrzebne. Kup najmniejsze opakowania ulubionych produktów, a jeśli nie występują w wersji mini, kup małe opakowania i przełóż do nich kosmetyki.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama