Makijaż na Sylwestra
Canva.com

Efekt glow na Sylwestra. Wystarczy użyć tych kosmetyków

W codziennej pielęgnacji ciała najlepiej sprawdzają się balsamy klasyczne, o prostych i w miarę naturalnych składach, skoncentrowane nie na ładnym wyglądzie opakowania czy jakimś oryginalnym zapachu, a na samym działaniu, czyli zdolnościach do nawilżania, odżywiania i wygładzania (czasem też ujędrniania) skóry. Warto jednak mieć też na półce dodatkowy balsam na "specjalne okazje". Nie ma natomiast lepszego produktu do odegrania tej roli od balsamu rozświetlającego.
Reklama

Rozświetlenie z efektem WOW

Balsam rozświetlający zapewni całemu ciału fantastyczne glow. Nie trzeba zresztą smarować nim absolutnie całego ciała, co trochę mijałoby się z celem, bo lepiej właśnie pokryć nim wyłącznie te partie skóry, które rzeczywiście zamierza się odsłonić i które przez to zostaną najbardziej wystawione na ocenę innych osób.

Może to być chociażby dekolt w długiej eleganckiej sukni albo same ramiona w bluzce bez rękawków.

Reklama

Balsam przepięknie zaprezentuje się również na gołych gładkich nogach, o ile oczywiście nie zostaną one zasłonięte przez rajstopy albo gdy te rajstopy będą na tyle cienkie i delikatne, że drobinki zawarte w balsamie zdążą się przez nie przebić.

Olejki rozświetlające

Makijaż na Sylwestra
Canva.com

Podobny efekt co balsamy dają natomiast rozświetlające olejki, które również mogą zawierać różne błyszczące drobinki, przepięknie mieniące się w promieniach słońca czy też pod wpływem sztucznego światła.

Reklama

Olejek zwykle jest bardziej wydajny. Naprawdę niewielka jego ilość wystarcza do pokrycia większej powierzchni ciała, dlatego też trzeba z nim uważać, bo jeśli użyje się go za dużo, grozi to nadmiernym natłuszczeniem skóry, która nie będzie wtedy wyglądać dobrze.

Oczywiście takiemu produktowi trzeba dać się wchłonąć, zanim założy się na ciało czy to rajstopy, czy to jakiekolwiek inne ubranie. Pośpiech grozi tutaj pobrudzeniem odzieży. A niestety zarówno rozświetlający olejek, jak i balsam z drobinkami mogłyby pozostawić na elementach garderoby trwałe ślady.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama