Ogród w stylu chińskim
Canva.com

Feng shui w ogrodzie. Tak, to nie żart. Sprawdź, dlaczego jest ważne

Coraz częściej osoby zajmujące się zawodowo zakładaniem i aranżacją ogrodów, w swej pracy stosują zasadę feng shui. Ma ona na celu takie dobranie roślin i całej kompozycji aby poprzez zachowanie równowagi uzyskać pozytywną energię.
Reklama

Co jest ważne w ogrodowym feng shui?

Zasady feng shui mówią, że w ogrodzie nie może dominować jeden gatunek roślin, ponieważ również między florą musi być zachowana pełna równowaga. Poza gatunkami ważne są również kolory, kształty i wielkość okazów. Jedno nie może przytłaczać drugiego. Wbrew pozorom sztuka feng shui wymaga dużej wiedzy i wyczucia.

Obsadzenie ogrodu tylko jednym gatunkiem roślin jest nie tylko monotonne i nudne ale zakłóca również pozytywny przepływ energii a czasem zupełnie blokuje jej przepływ. Nawet sceptycy i niedowiarkowie potrafią dostrzec różnicę, jeśli znajdą się w odpowiednio zaprojektowanym, w zgodzie z zasadami feng shui ogrodzie. Najważniejsze w takich miejscach są rośliny o intensywnym zapachu, a także pnące róże i powojniki. Zasadzone przy granicy z sąsiadami albo przy ogrodzeniu doskonale zabezpieczają przed wścibskim wzrokiem i tłumią hałas.

Reklama

Najcenniejszymi dostarczycielami pozytywnej energii są drzewa.

Zwłaszcza te wiecznie zielone, iglaste. Liściaste chociaż równie piękne, tracąc liście na jesień, tracą również część swojej dobrej energii. Według chińskich znawców równie ważne, jak dobór gatunków jest wybranie odpowiedniego miejsca na daną roślinę. Tylko prawidłowo ulokowane okazy są w stanie przekazywać sobie pozytywną aurę. Oczywiście można zakładać ogród feng shui korzystając z poradników ale tylko pomoc profesjonalistów zagwarantuje zachowanie pełnej równowagi i harmonii.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama