mata do akupresury
Canva.com

Idealny prezent na święta istnieje i jest to mata do akupresury. Dawka endorfin na życzenie!

Akupresura, znana już w starożytności, zyskała właśnie nowy, współczesny wymiar. O ile masaż nie zawsze uda się nam przeprowadzić fachowo (chyba, że masaż wykonuje specjalista), o tyle zastosowanie maty nie sprawia już tylu trudności. Nie można w zasadzie jej źle użyć. Jedyną przeszkodą okazuje się...próg bólu. To ciekawy pomysł na świąteczny prezent dla osób, które chcą odpocząć po ciężkim dniu.
Reklama

Mata do akupresury działa podobnie jak akupresura – poprzez nacisk uzyskuje się stan relaksu, a nawet więcej – efekt leczniczy. Oczywiście, akupresura to metoda alternatywna, wywodząca się z medycyny chińskiej. Ma swoich zwolenników, ale też i przeciwników, którzy nie wierzą w przepływ energii, ani tym bardziej w jej uwalnianie pod wpływem nacisku. Ale jeśli nasze oczekiwania nie są zbyt wygórowane mata do akupresury może nas naprawdę pozytywnie zaskoczyć.

Najlepszy relaks - prezent idealny

mata do akupresury
Canva.com

Mata do akupresury pozwala na relaks w pozycji leżącej lub siedzącej, a nawet stojącej. Wszystko zależy od naszych preferencji i partii ciała, które chcemy masować.

Reklama

Na początku skóra może być zaczerwieniona, a samo korzystanie z maty może nam sprawiać mniejszy lub większy ból. Może warto zacząć od masażu w cienkiej koszulce? Czas korzystania z maty należy stopniowo wydłużać, bo i skóra przyzwyczaja się do masujących kolców. Na początek (przez kilka pierwszych dni) kilka minut na macie z pewnością wystarczy...

Czy są przeciwwskazania do korzystania z mat do akupresury? Otóż są. Choroby dermatologiczne, zaburzenia krzepliwości, ciąża. A gdy przeciwwskazań nie ma, korzystajmy z maty regularnie. Bo regularność to w tym przypadku klucz do dobrego samopoczucia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama