Chłopiec przy komputerze z korepetytorką w trakcie korepetycji z angielskiego
Materiał partnera

Ile kosztują korepetycje z angielskiego w 2023/2024?

Rok szkolny 2023/2024 trwa w najlepsze, a coraz więcej rodziców poszukuje jakościowych korepetycji dla swoich dzieci. Trzeba przyznać, że lekcje indywidualne z korepetytorem to jeden z najlepszych sposobów na wsparcie uczniów w edukacji. Sprawdź, ile kosztują korepetycje z angielskiego w naszym kraju i czy mogą podrożeć w kolejnym roku.
Reklama

Średnie ceny korepetycji w roku szkolnym 2023/24

Czy wiesz, że korepetycje z języka angielskiego należą do najczęściej wyszukiwanych lekcji indywidualnych w Polsce? Okazuje się, że korzystają z nich nie tylko uczniowie gorzej radzący sobie w szkole, ale również osoby, którym zależy na nauce bardziej zaawansowanego materiału. Jedną z kluczowych kwestii przy wyborze odpowiednich korków pozostają ceny zajęć z nauczycielem.

Aby uzyskać najbardziej aktualne informacje odnośnie cenników korepetycji w bieżącym roku szkolnym, warto sprawdzić je na stronie BUKI. Jest to ogólnopolska platforma z korepetycjami dla uczniów w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Lekcje indywidualne prowadzą tutaj wykwalifikowani i doświadczeni nauczyciele, więc korepetycje te są warte swojej ceny.

Średnie ceny korepetycji w roku szkolnym 2023/24 prezentują się następująco:

  • Lekcje online, poziom podstawowy: 68-88 PLN za 60 minut
  • Lekcje online, poziom rozszerzony: 98-118 PLN za 60 minut
  • Zajęcia u korepetytora: 40-240 PLN za 60 minut
  • Korepetycje z dojazdem do ucznia: 40-240 PLN za 60 minut
Reklama

Ostateczne koszty zajęć zależą od tego, jaki styl edukacji preferuje uczeń. Wybór pomiędzy lekcjami online a korepetycjami stacjonarnymi jest indywidualną kwestią każdej osoby. Warto też pamiętać, że ceny lekcji zależą od wielu elementów, którym warto się przyjrzeć z bliska.

Czynniki wpływające na ceny korepetycji w Polsce

Kiedy spojrzysz na przedział średnich cen za godzinę zegarową korepetycji z angielskiego, możesz zauważyć dość duży rozrzut cenowy. Skąd biorą się aż tak wyraźne różnice? Na uwagę zasługują następujące czynniki wpływające na ceny korepetycji w Polsce:

  • Lokalizacja. Mieszkańcy miast mają znacznie szerszy dostęp do usług korepetytorskich niż uczniowie żyjący na wsi. Spora konkurencja na rynku może powodować, że ceny korepetycji w dużych miastach będą nieco tańsze. Z drugiej strony, najlepsi korepetytorzy mogą zawyżać swoje cenniki, aby zredukować liczbę godzin zajęciowych.
  • Złożoność przedmiotu. Akurat język angielski jest na tyle popularnym przedmiotem, że dostępność nauczycieli jest bardzo spora. Dzięki temu za godzinę zajęć płaci się znacznie mniej niż w przypadku bardziej niszowych języków, jakimi są np. islandzki, fiński czy arabski.
  • Styl nauczania. Preferencje dotyczące miejsca i sposobu prowadzenia zajęć również mogą wpływać na różnice w cenach korepetycji. Mowa o zajęciach online lub lekcjach stacjonarnych. Z reguły korepetycje przez Internet cechują się stałymi „widełkami” cenowymi, podczas gdy nauczyciele sami narzucają swoje ceny w przypadku zajęć „w cztery oczy”.
Reklama

Powyższe czynniki warto wziąć pod uwagę, kiedy szukasz optymalnych korepetycji dla siebie lub swojego dziecka. Tym bardziej że czasami po prostu nie warto przepłacać.

Popularne opcje korepetycji z języka angielskiego w Polsce

Jeżeli szukasz najlepszych korepetycji z angielskiego, weź pod uwagę nie tylko ceny lekcji, ale też inne kwestie. Kluczem do sukcesu w edukacji jest wybór odpowiedniego sposobu prowadzenia zajęć, który perfekcyjnie spełniać będzie Twoje osobiste oczekiwania i wymagania. Sprawdź, jakie są aktualnie najpopularniejsze formy nauki angielskiego w Polsce:

  • Zajęcia online. Cieszą się sporą popularnością ze względu na ich łatwą dostępność. Nie trzeba nigdzie dojeżdżać, wystarczy bowiem komputer z dostępem do Internetu. Co więcej, nauka online pozwala wykorzystać mnóstwo materiałów edukacyjnych dostępnych wyłącznie w sieci.
  • Korepetycje indywidualne. Tradycyjny model korepetycji z nauczycielem to indywidualna nauka w formie stacjonarnej. Jest to bardzo dobry sposób nauki dla wszystkich osób, które preferują kontakt bezpośredni ze swoim korepetytorem.
  • Lekcje grupowe. Część osób preferuje brać udział w lekcjach grupowych, które oferują nieco tańszą alternatywę w porównaniu do zajęć indywidualnych. Taka forma nauki sprawdza się wśród uczniów, którzy chcą ćwiczyć konwersacje z innymi uczestnikami.

Wybierz taki sposób nauki angielskiego, jaki najbardziej Ci odpowiada!

Podsumowanie

Ceny korepetycji z języka angielskiego w Polsce kształtują się na dość stabilnym poziomie. Cenniki nie zmieniają się w szybkim tempie, więc rok szkolny 2023/24 nie powinien przynieść większych zmian w kosztach edukacji. Warto sięgnąć jednak po taki rodzaj korepetycji, jaki idzie w parze z Twoimi indywidualnymi oczekiwaniami.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama