Olejowanie włosów
canva.com

Ile powinno trwać olejowanie włosów?

Efekty olejowanie włosów zależą zarówno od typu wybranego oleju i tego, jak dobrze dopasuje się go do aktualnej kondycji i aktualnych potrzeb pasm, jak i od tego, na jak długi czas pozostawi się olej na włosach. Dziesięć minut nie wystarczy do tego, by pozwolić substancjom przeniknąć do głębokich struktur pasm, ale dłużej nie zawsze znaczy lepiej, więc jak zwykle trzeba znaleźć gdzieś ten złoty środek, który sprawi, że olejowanie włosów będzie wyłącznie skuteczne.
Reklama

Nie istnieje jedna ogólna zasada co do tego, ile minut bądź godzin powinno się trzymać olej na włosach. W przypadku tego zabiegu ważne jest zatem takie naturalne wyczucie, które zdobywa się z czasem, na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji, pozwalających stwierdzić, co na włosy działa dobrze, a co już nie.

Olejowanie - kiedy nakładać?

W przypadku gdy olej stosowany jest na pasmach suchych lub tylko delikatnie zwilżonych przy pomocy mgiełki albo hydrolatu, średni czas trwania zabiegu powinien wynieść od trzydziestu do czterdziestu pięciu minut. Z kolei olejowanie włosów na włosach mokrych spokojnie może potrwać znacznie dłużej. Niektóre panie celowo nakładają olej późnym wieczorem, po czym zawijają głowę ochronną folią i tak kładą się spać, aby zmyć pozostałości produktu dopiero rano, czyli po całej długiej nocy.

Oczywiście każda technika przeprowadzania zabiegu daje nieco inne efekty, więc najważniejsze jest to, by nie bać się eksperymentować i sprawdzać na sobie metody. Nie ma jednego patentu na idealne olejowanie włosów. Na każdych włosach coś innego może zresztą zadziałać dobrze.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama