Trądzik
Canva.com

Maść konopna - czy pomoże zwalczyć trądzik?

Walka z trądzikiem jest trudna. Możemy dzień w dzień używać kosmetyków przeznaczonych do radzenia sobie z tym problemem, a on i tak będzie nawracać, jeżeli mamy do tego pewne predyspozycje genetyczne albo cierpimy na zaburzenia hormonalne.
Reklama

A krosty i inne niedoskonałości nie dodają nam urody. Jest wręcz przeciwnie. To przez nie czujemy się mało atrakcyjnie i unikamy spojrzeć innych obcych osób, byleby tylko nie pokazać im rzeczywistego stanu naszej twarzy. Skoro jednak to, czego używamy w tym momencie, zupełnie na nas nie działa, wypróbujmy jakąś inną kurację. Możemy ją oprzeć na pewnym specjalistycznym produkcie, jakim jest maść konopna. To nowoczesny specyfik.

Właściwości maści konopnej

Już teraz dowiedziono jednak, że ma on spory potencjał w kontekście leczenia różnych chorób i dolegliwości skórnych. Radzi sobie zarówno z atopowym zapaleniem skóry, jak i właśnie trądzikiem. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy go kupili i przetestowali na swojej skórze.

Reklama

Być może nasze ciało od razu się z nim polubi, a my wreszcie będziemy mogli zakończyć swoją walkę z trądzikiem.

Na te wszystkie negatywne zmiany skórne nie powinniśmy bowiem działać zbyt silnymi produktami kosmetycznymi. Uważajmy w szczególności na te, które teoretycznie dedykowane są skórze trądzikowej. One mogą nam niestety poważnie zaszkodzić. Spójrzmy, co takiego kryje się w tych wszystkich drogeryjnych kremikach, żelach i płynach, które mają usuwać krosty, zaskórniki i inne niedoskonałości. Składy tych produktów oparte są na substancjach silnie wysuszających. Zasuszają one pryszcze, ale efekt tego jest odwrotny, bo skóra, by się bronić, produkuje potem jeszcze więcej łoju niż przedtem.

Reklama

Maść konopna działa znacznie delikatniej.

Jest ona w stanie łagodzić i zmniejszać zmiany trądzikowe, ale nigdy przy tym nie zaszkodzi naszej skórze. Wypielęgnuje ją w sposób i skuteczny, i zarazem bardzo delikatny. A jeśli tylko taka maść konopna przypadnie nam do gustu, nie bójmy się sięgnąć po inne kosmetyki i specyfiki wyposażone w olej konopny.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Reklama
Reklama
Reklama