Leczenie kanałowe
Canva.com

Ile trwa leczenie kanałowe?

Wszyscy chcielibyśmy, by te mniej przyjemne wydarzenia mijały jak najszybciej. Gdy znajdujemy się na fotelu w gabinecie stomatologicznym, zwykle marzymy już tylko o tym, by dentysta przestał kręcić dziwnym wiertłem w naszej jamie ustnej, zostawił nas w końcu w spokoju i pozwolił na opuszczenie gabinetu.
Reklama

O ile jednak plombowanie kończy się najczęściej już po dziesięciu, piętnastu czy co najwyżej dwudziestu minutach, tak leczenie kanałowe potrafi trwać znacznie dłużej. Na jak długie posiedzenie w gabinecie musimy się przygotować, jeżeli zostaliśmy skierowani właśnie na kanałówkę?

Ile wynosi zatem jego standardowy czas trwania?

Leczenie kanałowe
Canva.com

W tym momencie często jest tak, że takie standardowe i podstawowe leczenie kanałowe, na które złoży się przede wszystkim oczyszczenie kanałów oraz ewentualne wprowadzenie leku, potrafi zakończy się już podczas wyłącznie jednej wizyty.

Reklama

Ogólnie rzecz biorąc dentyści zaczęli otrzymywać zalecenia, by po prostu przeprowadzać kanałówki tak szybko, jak tylko jest to możliwe, albowiem skrócenie czasu trwania procesu leczenia to niższe ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych.

Tylko w przypadku, gdy leczenie stomatologiczne rzeczywiście jest bardzo skomplikowane i wymaga poświęcenia na nie dłuższego czasu niż normalnie, można je rozłożyć na dwie wizyty. Inna sprawa jest taka, że dodatkową wizytę dokłada się w celu przygotowania pacjenta do zabiegu, albowiem rzadko kiedy wygląda to tak, że już podczas pierwszej wizyty kontrolnej można przejść od razu do leczenia kanałowego, zwłaszcza jeśli pacjent nie ma ze sobą żadnych aktualnych zdjęć i zwłaszcza gdy odwiedza dany gabinet stomatologiczny po raz pierwszy w życiu, nie mając w nim swojej dokumentacji.

Niezależnie jednak od tego, na ile wizyt trzeba rozłożyć całe leczenie kanałowe, zawsze należy zgodzić się na wskazania stomatologa i po prostu go posłuchać. Wyleczony ząb zazwyczaj będzie wymagać jeszcze jakiejś kontroli, która musi się odbyć na trzeciej lub czwartej wizycie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama