Jak oszczędzać na jedzeniu w 2023 roku? Sprawdź nasze triki
Do przeczytania w ok. 2 min.
Częściowe oszczędzanie na jedzeniu praktycznie zawsze jest jednak możliwe. W tym oszczędzaniu nie chodzi zresztą wyłącznie o zmniejszanie częstotliwości i ilości zakupów czy też wybieranie najtańszych produktów, ale również i o wykorzystywanie posiadanych już zasobów spożywczych oraz - co najważniejsze - niemarnowanie żywności, którą już zdążyliśmy kupić.
Po pierwsze: nie marnuj!
Zwróćmy więc uwagę na stosowane przez nas metody przechowywania poszczególnych produktów spożywczych. Mimo iż niektórzy mają nawyk umieszczania wszystkich owoców i warzyw w lodówce, niektóre z nich powinny być przetrzymywane na wierzchu, albowiem w niższych temperaturach będą właśnie szybciej tracić swoją świeżość, wraz z walorami smakowymi, zapachem i przede wszystkim wartościami odżywczymi. Lodówka nie jest dobrym miejscem dla pomidorów, cebuli, zielonych ogórków czy też ziemniaków. Większość owoców, a zwłaszcza owoce cytrusowe i wszystkie odmiany jabłek, również powinniśmy trzymać bezpośrednio na szafkach, umieszczając je w specjalnych koszach, a jeszcze przedtem wyciągając z foliowych siatek lub reklamówek.
Czy promocje są nam potrzebne?
Zamiast więc od razu szukać patentu na to, jak oszczędzać na jedzeniu, zacznijmy z tego jedzenia mądrze korzystać. Nie kupujmy niczego w zapasie. Oczywiście, jeśli uda nam się znaleźć nasz ulubiony makaron na promocji, jak najbardziej możemy sięgnąć po jego kilka opakowań, gdyż jest to produkt o dłuższym terminie przydatności do spożycia, jednakże promocje na warzywa i owoce zwykle są średnio opłacalne, bo zanim zdążymy przejeść kilka kilogramów jabłek bądź pięć opakowań borówek, one najprawdopodobniej zdążą się przeterminować.