Kobieta się uśmiecha i przechowuje jedzenie w lodówce.
Canva

Jak oszczędzać na jedzeniu w 2023 roku? Sprawdź nasze triki

Bardzo dużo pieniędzy wydajemy zwykle na jedzenie, a z czego jak z czego, ale akurat z jedzenia raczej nie zrezygnujemy. Zwłaszcza w okresie różnego rodzaju świąt czy przy wyjątkowych okazjach tych pieniędzy na jedzenie wydajemy bardzo dużo, no bo przecież nie odmówimy swoim dzieciom czekoladowych mikołajków, a do urodzinowych prezentów zawsze warto dorzucić czy to bombonierkę, czy to przynajmniej tabliczkę jakiejś lepszej czekolady.
Reklama

Częściowe oszczędzanie na jedzeniu praktycznie zawsze jest jednak możliwe. W tym oszczędzaniu nie chodzi zresztą wyłącznie o zmniejszanie częstotliwości i ilości zakupów czy też wybieranie najtańszych produktów, ale również i o wykorzystywanie posiadanych już zasobów spożywczych oraz - co najważniejsze - niemarnowanie żywności, którą już zdążyliśmy kupić.

Po pierwsze: nie marnuj!

Zwróćmy więc uwagę na stosowane przez nas metody przechowywania poszczególnych produktów spożywczych. Mimo iż niektórzy mają nawyk umieszczania wszystkich owoców i warzyw w lodówce, niektóre z nich powinny być przetrzymywane na wierzchu, albowiem w niższych temperaturach będą właśnie szybciej tracić swoją świeżość, wraz z walorami smakowymi, zapachem i przede wszystkim wartościami odżywczymi. Lodówka nie jest dobrym miejscem dla pomidorów, cebuli, zielonych ogórków czy też ziemniaków. Większość owoców, a zwłaszcza owoce cytrusowe i wszystkie odmiany jabłek, również powinniśmy trzymać bezpośrednio na szafkach, umieszczając je w specjalnych koszach, a jeszcze przedtem wyciągając z foliowych siatek lub reklamówek.

Reklama

Czy promocje są nam potrzebne?

Zamiast więc od razu szukać patentu na to, jak oszczędzać na jedzeniu, zacznijmy z tego jedzenia mądrze korzystać. Nie kupujmy niczego w zapasie. Oczywiście, jeśli uda nam się znaleźć nasz ulubiony makaron na promocji, jak najbardziej możemy sięgnąć po jego kilka opakowań, gdyż jest to produkt o dłuższym terminie przydatności do spożycia, jednakże promocje na warzywa i owoce zwykle są średnio opłacalne, bo zanim zdążymy przejeść kilka kilogramów jabłek bądź pięć opakowań borówek, one najprawdopodobniej zdążą się przeterminować.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama