Jak oszczędzać na jedzeniu?

Finanse Piątek, 21 czerwca 2019
Oceń:
4 / 33 głosów

Nie da się ukryć, że wyżywienie to jeden z największych wydatków wchodzących w koszt utrzymania. Czasami jednak wydajemy więcej, niż musimy, bo tak naprawdę zaoszczędzić można dosłownie na wszystkim. Jak oszczędzać na jedzeniu? Dziś odpowiemy Wam na to pytanie!

Oszczędzanie na jedzeniu wcale nie jest takie trudne

Tak naprawdę to wydajemy za dużo na produkty spożywcze głównie dlatego, że robimy bardzo nieprzemyślane zakupy. Wystarczy, że zaczniecie planować posiłki, a naprawdę dużo się zmieni w kwestii oszczędzania pieniędzy. No bo pomyślcie, ile razy zdarzyło się tak, że odwiedziliście market bez listy zakupów i przeszliście alejką z promocjami. Skusiliście się na kilka z nich, nie myśląc nawet o tym, co możecie z danego produktu ugotować. Skoro była promocja, to pewnie i okres ważności zbliżał się ku końcowi nie trudno więc się domyślić, że długo taki produkt w lodówce nie poleżał. A weny na gotowanie wciąż nie było i co? I trzeba było wyrzucić!

Marnujemy tygodniowo wiele kilogramów jedzenia a wraz z tym jedzeniem i pieniędzy. Jak oszczędzać na jedzeniu? Koniecznie przeczytajcie nasze rady!

Pierwszy sposób na oszczędzanie na jedzeniu to wspomniane już planowanie! Nie macie pojęcia, o ile mniej wydacie kupując tylko te produkty, które są na liście. Dlatego już wcześniej, w domu, przygotujcie sobie rozpiskę posiłków na cały tydzień. Zanotujcie te produkty, których nie macie już w domowych zapasach, a które będą potrzebne do przygotowania poszczególnych potraw. I wędrujcie między sklepowymi regałami wyłącznie tam, gdzie doprowadzi Was lista.

Źródło: pl.freepik.com