jak oszczędzać na jedzeniu

Jak oszczędzać na jedzeniu?

Przejdź do galerii zdjęć
Nie da się ukryć, że wyżywienie to jeden z największych wydatków wchodzących w koszt utrzymania. Czasami jednak wydajemy więcej, niż musimy, bo tak naprawdę zaoszczędzić można dosłownie na wszystkim. Jak oszczędzać na jedzeniu? Dziś odpowiemy Wam na to pytanie!
Reklama
Oszczędzanie na jedzeniu wcale nie jest takie trudne Tak naprawdę to wydajemy za dużo na produkty spożywcze głównie dlatego, że robimy bardzo nieprzemyślane zakupy. Wystarczy, że zaczniecie planować posiłki, a naprawdę dużo się zmieni w kwestii oszczędzania pieniędzy. No bo pomyślcie, ile razy zdarzyło się tak, że odwiedziliście market bez listy zakupów i przeszliście alejką z promocjami. Skusiliście się na kilka z nich, nie myśląc nawet o tym, co możecie z danego produktu ugotować. Skoro była promocja, to pewnie i okres ważności zbliżał się ku końcowi nie trudno więc się domyślić, że długo taki produkt w lodówce nie poleżał. A weny na gotowanie wciąż nie było i co? I trzeba było wyrzucić! Marnujemy tygodniowo wiele kilogramów jedzenia a wraz z tym jedzeniem i pieniędzy. Jak oszczędzać na jedzeniu? Koniecznie przeczytajcie nasze rady!
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: jak oszczędzać na jedzeniu
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Kobieta się uśmiecha i przechowuje jedzenie w lodówce.
Bardzo dużo pieniędzy wydajemy zwykle na jedzenie, a z czego jak z czego, ale akurat z jedzenia raczej nie zrezygnujemy. Zwłaszcza w okresie różnego rodzaju świąt czy przy wyjątkowych okazjach tych pieniędzy na jedzenie wydajemy bardzo dużo, no bo przecież nie odmówimy swoim dzieciom czekoladowych mikołajków, a do urodzinowych prezentów zawsze warto dorzucić czy to bombonierkę, czy to przynajmniej tabliczkę jakiejś lepszej czekolady.
Powrót z UK do Polski – o czym musisz pamiętać?
Według oficjalnych danych na Wyspach Brytyjskich mieszka blisko 800 tys. Polaków. W większości są to osoby, które wyemigrowały do UK w celach zarobkowych, ale wiele z nich osiadło na Wyspach na stałe. Nie brakuje jednak i takich, którzy poważnie rozważają powrót do ojczyzny, motywując to m.in. problemami, jakie wywołał Brexit oraz poprawiającymi się warunkami życia nad Wisłą. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad powrotem z UK do Polski, to mamy dla Ciebie kilka przydatnych wskazówek.
jak oszczęzdać na jedzeniu
Nieważne czy to ferie, czy wakacje, zawsze, gdy je planujemy mamy gdzieś z tyłu głowy myśl, że tak naprawdę największym kosztem jest wyżywienie. Nawet jeśli znajdziemy hotel po taniości, to trzeba liczyć się z tym, że wyjazdowo wcale nie będziemy mniej głodni niż w domu, zwłaszcza, że ilość zaplanowanych atrakcji może nas naprawdę zmęczyć. Co zrobić, by wakacyjnie zaoszczędzić na jedzeniu?
Reklama
Reklama
Reklama