Rozczochrana kobieta trzymając w ręku szczotkę w rozpaczliwym geście szuka sposobu na wypadające włosy
Materiał partnera

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami?

Wypadanie włosów to dość powszechny problem, z którym zmaga się wiele kobiet oraz mężczyzn. Najważniejsze jest to, żeby poznać przyczynę problemu, a następnie zacząć jak najszybciej działać. W jaki sposób? Podpowiadamy!
Reklama

Dlaczego włosy wypadają?

Przyczyn wypadania włosów może być bardzo wiele. Musisz wiedzieć o tym, że jest to proces naturalny, a poszczególne kosmyki nie rosną w jednakowym tempie. To zupełnie normalne, a ich cykl życia się nie synchronizuje. Przeciętnie każdy włos na głowie człowieka utrzymuje się do około czterech lat, a następnie wypada. W trakcie całego życia mieszki włosowe produkują nawet około 30 włosów.

Wypadające włosy tworzą zatem miejsce dla kolejnych. Często zdarza się jednak tak, że cykl życia włosa jest zaburzony. Powodów może być wiele. Są to m.in. choroby autoimmunologiczne, związane ze stanami zapalnymi, hormonami, niedobory minerałów oraz witamin czy stres. Wpływ na nadmierne wypadanie ma nawet pora roku. Wiele osób wskazuje, że borykają się z tym problemem w szczególności jesienią oraz zimą.

Reklama
Kobieta od tyłu w białęj koszulce rękami przeczesuje długie ciemnoblond włosy, bo znalazła sposób na wypadające włosy
Materiał partnera

Co na wypadające włosy?

Przede wszystkim na samym początku należy ustalić przyczynę wypadania włosów. Najważniejsze jest to, żeby wykluczyć różnego rodzaju choroby, w tym również skórne. Warto zatem zrobić podstawowe badania w laboratorium, nie zapominając o poziomie hormonów w organizmie. Jeżeli problem się nasila, konieczna może okazać się również wizyta u trychologa.

Możesz również zacząć działać na własną rękę. Kiedy wykluczysz choroby, warto zastosować suplementację witaminami, których niedobór może powodować nadmiernie wypadanie włosów.

Reklama

Regularnie spożywaj zatem witaminy z grupy B, a także witaminę D. Sposoby na wypadające włosy zawsze należy odpowiednio dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Niekiedy to jednak wymaga czasu oraz cierpliwości.

Na otwartych dłonią kłąb włosów
Materiał partnera

Skup się na odpowiedniej pielęgnacji

Problemem może okazać się również nieodpowiednia pielęgnacja. Przede wszystkim powodem mogą być źle dobrane kosmetyki, a więc warto poświęcić chwilę i zdecydować, jaki szampon na wypadające włosy będzie najlepszym wyborem.

Reklama

Niektóre działają bowiem drażniąco na delikatną skórę, co skutkuje jej nadmiernym przesuszeniem i może prowadzić nawet do łupieżu.

Dobierz zatem produkty, które będą Ci służyć. Najlepiej jest to zrobić metodą prób i błędów. Pamiętaj jednak o tym, żeby zawsze testować jednocześnie tylko jeden nowy produkt, aby zyskać pewność, jak oddziałuje on na Twoją skórę głowy oraz włosy. Dobrym pomysłem jest również postawienie na lekkie odżywki i regenerujące maski. W sklepach możesz znaleźć te przeznaczone dla włosów wypadających.

Prawdziwe cuda mogą zdziałać również wcierki do skóry głowy, które mogą zapobiegać pojawianiu się łupieżu, nadmiernemu wysuszaniu, a nawet stymulują cebulki włosów do wzrostu.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama