Trądzik
Canva.com

Jak pozbyć się starych blizn po trądziku?

Wyleczenie trądziku rozwiązuje wyłącznie jeden problem estetyczny, albowiem tuż po pozbyciu się krost większość osób będzie musiała zmagać się z różnymi pozostałościami po niedoskonałościach, przyjmującymi formę blizn. Co na blizny po trądziku?
Reklama

Jakie są metody leczenia blizn?

Polegają one na stosowaniu różnych maści kupowanych w aptece, wykorzystywaniu domowych receptur, ale też i poddawaniu się specjalnym zabiegom, które sposób tych wszystkich metod mają zdecydowanie największe szanse na to, by prawidłowo i skutecznie zadziałać.

W kontekście leczenia blizn po trądziku dużym potencjałem wykaże się laseroterapia.

konsultacja dermatologiczna
canva.com

Zabiegi wykorzystujące działanie różnego rodzaju laserów są teraz na topie i dlatego też lekarze co krok odkrywają dla nich nowe zastosowania, wśród których znalazło się miejsce i na usuwanie zbędnego owłosienia, i na spłycanie zmarszczek, i właśnie na usuwanie blizn potrądzikowych.

Reklama

Laser bywa skuteczny w przypadku różnych blizn. Radzi sobie nawet z tymi większymi i głębszymi, których nijak nie dałoby się usunąć żadnym kremem, maścią czy innym preparatem kosmetycznym, również tym przepisanym na receptę i zawierającym mocniejsze w działaniu związki. Laseroterapia może zostać zastosowana na kilka sposobów, jednak najpopularniejsza jej odmiana bazuje na działaniu lasera frakcyjnego, nazywanego laserem CO2.

A co oprócz laseroterapii?

Mimo iż większość zabiegów da się teraz przeprowadzić w sposób komfortowy i bezbolesny dla pacjenta, niektórzy nadal obawiają się momentu zetknięcia się lasera ze skórą i dlatego opierają się przed samodzielnym wykorzystaniem działania laseroterapii.

Reklama

Istnieją jednak pewne alternatywne zabiegi kosmetyczne, które może nie dadzą aż tak dobrych efektów, ale na pewno pomogą spłycić blizny po trądziku i zmniejszyć ich widoczność. Peelingi chemiczne wywołają taki efekt z pomocą występujących w nich kwasów. Złuszczanie naskórka to jeden z lepszych sposobów na usunięcie z jego powierzchni różnych niedoskonałości i ogólną poprawę wyglądu cery.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama