Roześmiana kobieta długie czarne włosy w jesiennym grodzie wśród pięknych pomarańczowych kwiatów
Materiał partnera

Jak przygotować się na relaks w jesiennym ogrodzie?

Nikt nie powiedział, że przebywanie w ogrodzie jest najprzyjemniejsze jedynie wiosną i latem, kiedy wszystkie rośliny pokrywają różnokolorowe kwiaty. Także jesienią możesz cieszyć się wyjątkowym urokiem swojego ogrodu. Warto jednak odpowiednio się do tego przygotować, aby chłodniejsze i krótsze dni Ci w tym nie przeszkodziły.
Reklama

Stwórz jesienne rabaty

Ogród jest najpiękniejszy wówczas, kiedy rosną w nim zdrowe i okazałe rośliny, których kwiaty możesz podziwiać podczas odpoczynku na świeżym powietrzu. Większość najpopularniejszych roślin jednak przekwita z końcem lata. Warto zatem zadbać, aby choć jedna rabata w Twoim ogrodzie składała się z pięknych jesiennych kwiatów. A tych wbrew pozorom nie brakuje.

Typowo jesiennymi kwiatami są wrzośce i wrzosy, których fioletowe i różowe kwiaty można spotkać niemal w każdym ogrodzie. Warto jednak pamiętać także o astrach, znanych nam marcinkach i michałkach, które właśnie jesienią wypuszczają piękne, różnokolorowe kwiaty. Uzupełnieniem Twojej jesiennej rabaty, niech staną się ozdobne trawy, których wyjątkowy wygląd będzie zachwycał także zimą. Po zachodzie słońca koniecznie do jej oświetlenia wykorzystaj oświetlenie ogrodu solarne.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie i wyposażenie strefy wypoczynkowej

Reklama

Jesienią dni stają się krótsze i chłodniejsze. Niejednokrotnie okaże się, że po przyjściu z pracy w Twoim ogrodzie panuje już mrok. Niech nie przeszkodzi Ci on jednak w wypoczynku na świeżym powietrzu. Wystarczy, że zadbasz o odpowiednie oświetlenie w swoim ogrodzie.

Nad strefą wypoczynkową zawieś kinkiet naścienny lub reflektor zasilany siecią domową. Tego rodzaju lampy dają mocne światło, dzięki któremu spokojnie możesz wypoczywać w ogrodzie po zachodzie słońca. Aby jednak podziwiać piękno swojej jesiennej rabaty, wykorzystaj oświetlenie ogrodu solarne. Lampy te nie potrzebują podłączenia do prądu, możesz je więc wbić w ziemię w dowolnym miejscu.

Za pomocą lamp solarnych oświetlisz najpiękniejsze jesienne okazy swoich roślin. Oprawy te same w sobie staną się niezwykłą ozdobą ogrodu, dzięki niepowtarzalnym kształtom i kolorom światła. Dużym plusem oświetlenia solarnego ogrodu jest także ich energooszczędność.

Reklama

Pomimo krótszego dnia, Twoje rachunki za energię elektryczną nie wzrosną.

O czym jeszcze warto pamiętać, aby wygodnie odpoczywać jesienią w swoim ogrodzie? Koniecznie wyposaż swoją strefę wypoczynkową w ciepłe koce i pledy, którymi otulisz się wieczorem. Dzięki nim jesienny chłód nie przeszkodzi Ci w wypoczynku. Doskonale sprawdzą się do tego kolorowe pledy z polaru. Przy stoliku możesz także postawić ekokominek w formie długiej tuby. Obecność żywego ognia nie tylko zapewni Ci ciepło, ale także wprowadzi romantyczny nastrój.

Ogród przed domem może zachwycać swoim pięknem o każdej porze roku. Koniecznie zadbaj, aby choć jedną rabatę pokrywały jesienne kwiaty, których sezon kwitnienia przypada na wrzesień i październik. Należą do nich nie tylko wrzosy, ale także popularne astry. Pamiętaj także o odpowiednim oświetleniu ogrodu i ciepłych kocach, które umilą Ci wypoczynek w krótsze i chłodniejsze dni jesieni.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama