Rodzinna podróż na wakacje - rodzice z dziećmi siedzą na ławce, obok stoi walizka
Canva.com

Jak sprawnie spakować bagaż podręczny na urlop? Oto proste patenty!

Spakowanie się na krótki wyjazd, to wbrew pozorom spore wyzwanie. Nawet weekendowy pobyt poza domem wymaga zabrania ze sobą pewnych niezbędników. Co, właściwie należy ze sobą zabrać i jak sprawnie spakować to w bagaż podręczny? O tuż wiele zależy od celu i kierunku wyjazdu.
Reklama

Musisz jednak pamiętać, że bagaż podręczny, może stanowić walizka lub plecak o maksymalnych wymiarach: 50x40x20 cm i wadze: 8-10 kg. Zabiera się go ze sobą na pokład samolotu i jest to wówczas bagaż nierejestrowany. Zazwyczaj należy mieć ze sobą podstawowe kosmetyki i bieliznę. To takie minimum, które pozwoli zachować świeżość i higienę. Poza tym warto mieć ręcznik, ubranie i obuwie na zmianę, niezbędne nam leki, czy też ładowarki do sprzętu elektronicznego. Przydatne okazują się także, tak zwane umilacze podróży! Mowa o książce, gazecie, czy krzyżówkach.

Poznaj proste patenty na spakowanie bagażu podręcznego

  • Po pierwsze przygotuj się! Jeśli możesz zabrać ze sobą jedynie mały bagaż, a nie chcesz, by czegokolwiek Ci zabrakło, nie zostawiaj pakowania na ostatnią chwilę. Przemyśl sprawę, sprawdź zapowiadaną pogodę i przygotuj listę rzeczy do zabrania.
  • Ubierz się na tzw. cebulkę, a oszczędzisz miejsce w bagażu! To sprytny i dobry patent na pakowanie, zwłaszcza jeśli potrzebujesz zabrać ze sobą więcej odzieży. Wówczas ubierz się warstwowo na czas podróży.
  • Minimalizuj! Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w miniaturki tudzież próbki kosmetyków lub kupić produkty typu 2 w1. Na kilka dni zdecydowanie one wystarczą.
  • Pakuj jedno w drugie. Chodzi o to, by wykorzystać, każdą przestrzeń bagażu, np. w butach można umieścić zrolowane skarpety, czy też w ubrania zawinąć mniejsze przedmioty.
  • Składaj ekonomicznie. W miarę możliwości zroluj odzież i ułóż ciasno przy sobie, a wówczas zajmie ona mniej miejsca.
  • Zapewnij sobie komfort. Na spodzie bagażu najlepiej umieścić buty, czy też grubszą odzież i rzeczy, które nie będą potrzebne w trakcie lotu. Zadbać o to, by mieć pod ręką to, co może być Ci potrzebne w czasie podróży.
  • Pamiętaj o wytycznych lotniska! Ze względu na to, jak przebiega kontrola osobista, na wierzchu bagażu najlepiej mieć przezroczyste torebki z kosmetykami, lekami, żywnością i napojami, a także sprzęt elektronicznym.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama