Szykowna kobieta w kapeluszu leży w basenie
Canva.com

Inflacja szaleje, więc mamy dla Was... 3 triki na niedrogie wakacje w Polsce

Zakynthos, Riwiera Turecka czy Hurghada to wakacyjne kierunki ulubione przez Polaków. Wyjazd za granicę wiąże się jednak z wysokimi kosztami, na które nie każdy może sobie pozwolić. Czy to oznacza, że lato musimy spędzić w domu? Udowadniamy, że nie — w Polsce da się spędzić ciekawe i przy okazji niedrogie wakacje.
Reklama

Skorzystaj z promocji na bilety kolejowe

Pociągi dla wielu są reliktem przeszłości. Stare, zaniedbane wagony, brak klimatyzacji, długi czas dojazdu — z tym najczęściej kojarzy się podróż koleją. Tymczasem do 2030 roku spółka PKP Intercity chce zainwestować 27 mld złotych w nowoczesny tabor i infrastrukturę, z czego część tych pieniędzy została już rozdysponowana. To oznacza, że na niektórych odcinkach przejazdy kolejowe są wygodne — także w drugiej klasie — a komfort stopniowo będzie wzrastać.

Zwiększone inwestycje nie oznaczają, że podróż pociągiem stanie się nieosiągalna cenowo. Wręcz przeciwnie — bilety ciągle są stosunkowo tanie, np. przejazd z Warszawy Centralnej do Gdańska Głównego w niektórych dniach kosztuje około 30 złotych. To niewielka cena za możliwość przejścia się Długim Targiem czy wejścia do Amber Sky.

Reklama

Postaw na wycieczki jednodniowe

4-osobowa rodzina na wakacjach nad morzem
Canva.com

Nocleg zazwyczaj stanowi największą część kosztów podróży. Aby ograniczyć wydatki, warto zdecydować się na wyjazdy jednodniowe, pozbawione konieczności spania poza domem. Osobom, które lubią planować, taki rodzaj podróżowania na pewno przypadnie do gustu. Czasu w ciągu dnia jest stosunkowo niewiele, dlatego cały wyjazd trzeba przemyśleć w taki sposób, by zwiedzić jak najwięcej.

Kup używany rower i odkrywaj swoje okolice

Reklama

Ten trik dedykujemy osobom, które z różnych powodów nie chcą rozstawać się ze swoim domem na dłużej. Każda okolica skrywa ciekawe miejsca, które można zwiedzić przy odrobinie chęci. Idealnym pomysłem jest wówczas kupienie roweru, dzięki któremu możesz przemieszczać się szybciej niż na piechotę, a jednocześnie nie musisz oglądać otoczenia zza szyby. Na portalach ogłoszeniowych i grupach Facebook znajdziesz okazje, które nie nadwyrężą Twojego budżetu, a kupiony rower posłuży Ci przez lata.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama