Bazylia
Canva.com

Jak suszyć liście bazylii, aby nie straciły intensywnego koloru?

Bazylia jest doskonałym ziołem do dań kuchni włoskiej. Wielu z nas chętnie przygotowuje takie specjały, dlatego warto w lecie mieć na parapecie świeżą bazylię do zrywania. Na zimę warto suszyć bazylię, aby zawsze mieć pyszną przyprawę pod ręką.
Reklama

Bazylia w domu - jak suszyć?

Bazylia
Canva.com

Suszenie bazylii jest dość proste, ale wymaga od nas nieco uwagi. Mamy dla was kilka trików, które pozwolą wam cieszyć się suszonymi listkami bazylii o pięknym, zielonym i intensywnym kolorze. Bazylia jest doskonałą dekoracją do pizzy, chrupiących grzanek typu bruschetta, czy spaghetti.

Bazylię zawsze warto mieć w domu. Z łatwością możemy ją kupić w sklepie lub posadzić samodzielnie z nasionek. Bazylia bardzo szybko się rozrasta i warto ją często podcinać. Pamiętajcie, że suszenie bazylii powinno odbywać się, gdy liście nie są przerośnięte. Zdecydowanie lepiej suszy się bazylię w listkach niż całą łodygę.

Naturalne suszenie bazylii jest dobrym pomysłem, o ile nie będziemy robić tego na słońcu.

Reklama

Raczej powinniśmy wysypać liście bazylii na tackę i ułożyć w ciepłym, ale ciemnym miejscu. Pod wpływem temperatury i suchego powietrza bazylia będzie sucha i gotowa do użycia w ciągu kilku dni. Dobrym miejscem na suszenie liści jest strych albo altanka ogrodowa.

Suszenie może się odbywać także poprzez skierowanie ciepłego powietrza z suszarki na listki zioła. Suche powietrze sprawi, że bazylia szybko będzie wysuszona i jednocześnie nie straci swojego pięknego kolorytu.

Jak przechowywać suszoną bazylię w domu?

Suszone zioła warto jak najszybciej przełożyć do suchego, próżniowego pojemnika. To ważne, aby bazylia była z daleka od światła słonecznego, a także źródła ciepła, np. w pobliżu lodówki, czy piekarnika.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama