Na tle lasu i przebijającego przez drzewa słońca ubezpieczony szybko samochód typu suv
Materiał partnera

Jak szybko ubezpieczyć samochód?

Jak szybko ubezpieczyć samochód? Zakup ubezpieczenia samochodu to w naszym kraju obowiązek każdego posiadacza auta. Wynika to wprost z przepisów ustawy. Chcąc legalnie poruszać się takim pojazdem po drogach publicznych, musi mieć ono ważną polisę OC. Pojawia się jednak pytanie, gdzie kupić takie ubezpieczenie? Czy można to zrobić szybko, bez wychodzenia z domu? Wyjaśniamy!
Reklama

Ubezpieczenie OC należy do polis obowiązkowych. Oznacza to, że posiadając jakikolwiek pojazd mechaniczny, który jest zarejestrowany w Polsce, musimy wykupić dla niego ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC). W przeciwnym wypadku, będziemy musieli zapłacić wysoką karę. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny bardzo skrupulatnie podchodzi do analizy bazy danych i weryfikuje, który z pojazdów miał przerwę w ubezpieczeniu.

Jeżeli takowa zostanie wykryta, wówczas właściciel takiego pojazdu może spodziewać się kary w wysokości nawet ponad 6 tysięcy złotych, jeżeli auto osobowe nie było ubezpieczone przez ponad 14 dni. Nawet, jeżeli w tym czasie nie było ono użytkowane. Ale kary od UFG to nie jedyne zmartwienie, z jakim muszą się liczyć kierowcy użytkujący auta bez ważnego OC.

Reklama

Kolejna sprawa to potencjalne odszkodowanie, jakie trzeba zapłacić poszkodowanym w wypadku.

Jeżeli sprawca takiego zdarzenia poruszał się pojazdem bez ważnej polisy OC, wówczas szkody powstałe w jego wyniku pokrywa UFG. Następnie, Fundusz ten zwraca się do sprawcy wypadku z regresem ubezpieczeniowym, czyli żąda zwrotu poniesionych kosztów. Warto tutaj zaznaczyć, że w skrajnych przypadkach są to naprawdę bardzo wysokie kwoty, przekraczające nawet milion złotych. Dlatego nie warto ryzykować jazdy bez polisy OC. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/.

Skoro wiemy już, że warto mieć ubezpieczenie samochodu, to pozostaje nam jeszcze pytanie, gdzie je kupić? Jeszcze kilka lat temu obowiązek ten oznaczał konieczność poszukiwania lokalnego agenta lub najbliższej placówki towarzystwa ubezpieczeniowego.

Reklama

Jednak internet sprawił, że nie jest to już obligatoryjne. Choć w dalszym ciągu możemy korzystać z usług lokalnych agentów ubezpieczeniowych, to jednak istnieje znacznie prostszy i szybszy sposób na zakup ubezpieczenia OC. Jest to kalkulator OC online.

Na naszym rynku istnieje kilkanaście takich narzędzi, które pozwalają na obliczenie składki na ubezpieczenie naszego samochodu lub motocykla przy użyciu smartfona. Niestety, zdecydowana większość kalkulatorów wymaga od nas bardzo wielu informacji, a odpowiedzi na nie potrafią przysporzyć kłopotów. Dotyczą one danych technicznych naszego pojazdu, a także historii ubezpieczeniowej.

Reklama

W praktyce oznacza to, że musimy spędzić przy telefonie długie minuty, zanim otrzymamy propozycję ubezpieczenia.

Na szczęście, na rynku pojawiło się nowe rozwiązanie. To kalkulator OC od Beesafe. Na stronie https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ możesz przekonać się, jakie to proste. Wystarczą tylko 2 informacje, czyli data urodzenia właściciela pojazdu, a także numer rejestracyjny. To wszystko! Kalkulator Beesafe następnie sam pobierze niezbędne dane z UFG i po chwili przedstawi wiążącą propozycję na ubezpieczenie. Co ważne, w ten sposób można kupić nie tylko OC, lecz również ubezpieczenie AC czy assistance. Przekonaj się sam jakie to proste jeszcze dziś!

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama