Peeling dla skóry dojrzałej
Canva.com

Jak wybrać peeling do cery dojrzałej? To doskonały prezent dla mamy lub babci

Dobre kosmetyki, nawet te zwykłe drogeryjne, nie są wcale tanimi produktami, dlatego gdy już postanawiasz coś z nich kupić, podejmij mądrą i przemyślaną decyzję, czyli wybierz coś, co rzeczywiście zdoła pomóc ci w odzyskaniu dobrego wyglądu i właściwej kondycji skóry.
Reklama

Pielęgnacja cery dojrzałej wymaga od ciebie działania na zmarszczki i ujędrniania oraz wygładzania naskórka. Przyda ci się w niej na pewno przynajmniej jeden lepszy peeling. Gdy będziesz się za nim rozglądać, przeglądając półki w drogeriach, zwróć uwagę na to, by zawsze czytać składy trafiających w twoje ręce produktów i upewniać się, że są one bogate w odpowiednie substancje aktywne, ale jednocześnie na tyle bezpieczne, aby w żadnym wypadku nie szkodziły one twojej skórze.

Peelingów masz do wyboru dużo, więc jeśli nie używałaś ich wcześniej jakoś szczególnie często, możesz wahać się pomiędzy różnymi propozycjami różnych producentów, oferujących ci peelingi enzymatyczne, owocowe albo te klasyczne mechaniczne - z mniejszymi lub większymi drobinkami.

Reklama

Na co się zdecydować?

Peeling dla skóry dojrzałej
Canva.com

Wbrew pozorom na żaden z wymienionych produktów, a za to na jeszcze jeden totalnie inny peeling do twarzy, czyli peeling kwasowy, którego skład będzie zawierać odpowiednie złuszczające kwasy. Cerom dojrzałym poleca się produkty składające się zwłaszcza z kwasów migdałowego oraz glikolowego. Zwróć uwagę na ich stężenie. Jeżeli twoja skóra nie jest jeszcze przyzwyczajona do silnego złuszczania, początkowo stosuj na niej peelingi z kwasami o stężeniu wynoszącym mniej więcej 5%, by dopiero po czasie zainwestować w peeling do twarzy zawierający kwasy w stężeniu dziesięcio albo i piętnastoprocentowym.

Peeling do cery dojrzałej jest produktem prostym w użyciu.

Nakładasz go na wstępnie oczyszczoną skórę, pozostawiasz na określoną ilość czasu, a potem po prostu spłukujesz i ewentualnie przechodzisz do dalszych kroków pielęgnacji cery dojrzałej.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama