W wózku dziecięcym, w czasie spaceru, na tle jesiennych liści małe dziecko w białym ubranku-misiu
Materiał partnera

Jak wybrać wózek dziecięcy?

Wybór odpowiedniego wózka dla dzieci to nie lada wyzwanie. Od jego jakości zależy nie tylko wygoda użytkowania, ale także bezpieczeństwo dziecka. Idealny wózek dla każdego oznacza coś innego. Dlaczego? Bo każda osoba ma nieco inne potrzeby.
Reklama

Jeśli zastanawiasz się, jaki wózek wybrać dla dziecka, kiedy przesiąść się do spacerówki i jakie parametry posiada wózek idealny, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. W tekście znajdziesz wiele cennych wskazówek i praktycznych porad dotyczących wózków dla dzieci. 

  1. Wózki dziecięce – kiedy i jaki będzie potrzebny? 
  2. Wózek dziecięcy – jak wybrać najlepszy?
  3. Nowoczesne wózki dziecięce – czym się charakteryzują?
  4. Wózki wielofunkcyjne

Wózki dziecięce – kiedy i jaki będzie potrzebny?

Pierwszym wózkiem dla dzieci do około 6 miesiąca życia jest głęboka gondola. Dziecko może w niej leżeć i spać. Następnie wraz ze swoim rozwojem, dziecko zaczyna obracać się na brzuch i próbuje siadać.

Reklama

W momencie, kiedy dziecko siedzi stabilnie, potrzebny jest wózek spacerowy. Pozwala on transportować dziecko na siedząco. Daje możliwość małemu pasażerowi oglądać świat, ale także, jeśli zajdzie taka potrzeba, ucinać sobie drzemki. Najlepszym rozwiązaniem jest sytuacja, w której spacerówka ma opuszczane oparcie. Dla starszego dziecka, które samodzielnie chodzi i biega, odpowiednia będzie spacerówka typu parasolki. Jest idealne dla starszych dzieci. Posiada siedzisko spacerowe, a więc dziecko może w każdej chwili odpocząć. Ciekawym rozwiązaniem jest wózek wielofunkcyjny. Wówczas w jednym sprzęcie mamy kilka wariantów użycia, które dostosowuje się do rozwoju dziecka.

Reklama

Jeśli ciekawi Cię ta opcja, sprawdź stronę https://www.bobowozki.com.pl/wozki-dzieciece/wielofunkcyjne/klasy-premium/p/2_1_1145. Najlepsze wózki dziecięce to te, które są idealnie dopasowane do potrzeb. Warto więc poświęcić trochę czasu na podjęcie decyzji co do ich wyboru.

Wózek dziecięcy – jak wybrać najlepszy?

Co jest najważniejsze, jeśli chodzi o wybór wózka dla dzieci? Najlepiej dopasować wózek do własnego stylu i tempa życia, a także temperamentu. Oto praktyczny przewodnik:

  • wózki codzienne – tradycyjne, stabilne wózki, które świetnie sprawdzają się na co dzień, często wybierają je rodzice mieszkający poza miastem i mający pierwsze dziecko,
  • wózek z systemem podróżnym – jak sama nazwa wskazuje, będzie idealny dla rodzin, które dużo podróżują, często przebywają poza domem, załatwiają z dzieckiem wiele spraw, 
  • wózek typu parasolka – idealny, mobilny wózek dla osób, które mieszkają w mieście i dużo podróżują, 
  • wózek do biegania – świetnie sprawdzi się na trudnym podłożu, idealny dla rodziców, którzy prowadzą intensywny tryb życia, 
  • wózki bliźniacze – optymalne rozwiązanie dla rodziców bliźniaków lub dwójki małych dzieci w zbliżonym wieku, 
  • wózki wielofunkcyjne – doskonała opcja dla nowoczesnych, dynamicznych rodziców, którzy lubią dobrze zaprojektowane rozwiązania. 

Nowoczesne wózki dziecięce – czym się charakteryzują?

Reklama

Czy charakteryzują się nowoczesne wózki? Przede wszystkim są dostosowane do wieku dziecka i w pełni bezpieczne. Wózek powinien być też lekki i mieć możliwość złożenia i rozłożenia jedną ręką. Warto pamiętać, że im cięższy wózek, tym w teorii stabilniejszy. Jednak nowoczesne wózki, pomimo tego, że są mobilne, lekkie i zwrotne, świetnie trzymają się podłoża. 

Wózki wielofunkcyjne 

Wózki wielofunkcyjne to bardzo dobre rozwiązanie. Sprawdza się dla osób, które lubią funkcjonalność. Kupując jeden wózek, można dostosowywać go do wieku i stopnia rozwoju dziecka. I tak z gondoli robi się spacerówkę. Wózek może posiadać także fotelik samochodowy w formie nosidła. 

Artykuł sponsorowany

Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama