Salon z aneksem kuchennym z ozdbnymi lamelami dekoracyjnymi
Materiał partnera

Jak wydzielić strefy pomieszczenia za pomocą lameli?

Lamele to bez najmniejszych wątpliwości jeden z największych hitów aranżacyjnych ostatnich kilku lat i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Tego typu rozwiązanie nie tylko odmienia dane wnętrze pod kątem wizualnym, ale może być też bardzo praktyczne. Lamele mogą bowiem posłużyć do podziału pomieszczenia na strefy. O co dokładnie chodzi i jak to zrobić, aby osiągnąć zamierzony efekt?
Reklama

Lamele to nic innego jak rodzaj desek o nowoczesnym designie, które są wykończone okleiną w różnym kolorze lub nawet fornirem dębowym. W zależności od rodzaju, lamele można zamontować zarówno na ścianie czy suficie, ale stworzyć z nich również balustradę, a nawet ściankę ażurową. Zobaczmy, o czym mowa!

Schody wewnętrzne w mieszkaniu z dekoracją z lameli
Materiał partnera

Lamele ażurowe - w jaki sposób można ich użyć?

Do największych zalet lameli dekoracyjnych można zaliczyć przede wszystkim ich wyjątkowy wygląd oraz niezwykłą uniwersalność, dzięki której sprawdzą się w dowolnej przestrzeni.

Reklama

Jest to na pewno wyróżniający się element wykończeniowy, który zachwyci gości, a nam będzie służyć przez bardzo długi okres. Wszystko dzięki solidnemu wykonaniu z dbałością o każdy szczegół, z najwyższej jakości materiałów, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Jednym z najpopularniejszych rodzajów są Lamele do stworzenia ścianki działowej , które ze względu na dużą głębokość są używane do budowy ścianek działowych, ale nie tylko. Można wykonać z nich ponadto balustradę przy schodach lub dowolne przepierzenie na tarasie, balkonie itp.

Ścianka ażurowa z lameli oddzielająca aneks kuchenny od salonu
Materiał partnera

Ścianka działowa z lameli - gdzie sprawdzi się najlepiej?

Dzięki takiej konstrukcji można wykorzystać lamele do wyznaczenia poszczególnych stref w mieszkaniu, domu, biurze, ale też obiektach handlowo-usługowych. Jest to na pewno ciekawsza wizualnie opcja niż wszelkiego typu parawany itp. Za pomocą ścianki z lameli możemy też oddzielić od siebie np. salon oraz kuchnię, a także uporządkować przestrzeń biurową. Lamele mogą ponadto wyznaczyć strefę jadalnianą lub podzielić dużą łazienkę na kilka obszarów.

Reklama

Ściankę z lameli można postawić też w przedpokoju, co będzie mieć wymiar zarówno praktyczny, jak i wzbogaci wnętrze wizualnie. Co ważne, tego typu rozwiązanie aranżacyjne pasuje do każdego stylu, w tym nowoczesnego, loftowego, ale też glamour, art deco, boho, klasycznego, skandynawskiego i wielu innych.

Ścianka tv w salonie z dekoracją z lameli
Materiał partnera

Lamele dekoracyjne - szeroki wybór nowoczesnej dekoracji

Lamele stanowią bardzo szeroką kategorię produktów, a na rynku co rusz pojawiają się kolejne warianty, które różnią się między sobą nie tylko kolorem czy wymiarami, ale także poszczególnymi właściwościami.

Reklama

Oprócz tak klasycznych rozwiązań jak lamele o wymiarze 30x40 z kolekcji standard czy właśnie wspomniane już lamele ażurowe, na uwagę zasługują też inne formy, w tym m.in. lamele akustyczne. Te ostatnie mogą mieć postać kwadratowych paneli 3D, ale w grę wchodzą też po prostu lamele na filcu, które bardzo dobrze wygłuszają pomieszczenie i redukują efekt echa. Wybór konkretnego rodzaju jest zawsze kwestią indywidualną, a podstawowym wyznacznikiem są nasze oczekiwania, gust oraz to, jaką konkretnie wizję chcemy urzeczywistnić.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama