Piękne liście monstery na tle ściany
Canva.com

Jak zadbać o monsterę? Oto sprawdzone sposoby

Wielu z nas nie wyobraża sobie domu bez roślin. To piękne, naturalne dekoracje, które przy okazji oczyszczają powietrze i poprawiają jakość odpoczynku. Pośród popularnych kwiatów domowych należy wymienić monsterę deliciosa!
Reklama

To zachwycająca roślina o dużych, intensywnie zielonych liściach z charakterystycznymi dziurami. Zadbana i wyrośnięta z pewnością wywiera wrażenie, a liczne dziury na jej liściach tworzy wpaniałą mozaikę. Monstera, to roślina pochodząca z lasów tropikalnych Ameryki Środkowej oraz Ameryki Południowej i w swych naturalnych warunkach może osiągnąć nawet 20 metrów wysokości. Jak natomiast hodować ją w domu?

3 wskazówki, jak dbać o monsterę!

Urokliwe liście monstery na tle ściany
Canva.com
Reklama

Znajdź jej odpowiednie miejsce! Monstera to kwiat doniczkowy, który lubi światło i ciepło. Trzeba jednak uważać, by nie poparzyło jej słońce. Dlatego, najlepiej postawić ją w jasnym pomieszczeniu, ale nie koniecznie w bezpośrednim nasłonecznieniu. Z pewnością dobrze odnajdzie się np. na parapecie okna wschodniego. Należy też zadbać o to, by miała w miarę wysoką temperaturę. Kiedy, spadnie ona poniżej 13 stopni może być jej za zimno, a wówczas jej liście mogą blednąć i pojawią się na nich brązowe plamy.

Nawodniaj z umiarem! Monstera nie powinna być nawadniana zbyt intensywnie! Częstotliwość podlewania będzie w jej przypadku uzależniona od wielkości doniczki, rozmiarów samej rośliny oraz temperatury pomieszczenia. Najczęściej zaleca się, by podlewać ją raz w tygodniu wiosną i latem, zaś jesienią i zimą nieco rzadziej - co 10,14 dni.

Reklama

Zapewnij jej wilgotność! Monstera zdecydowanie lubi wilgoć, zaś źle znosi suche powietrze. Nic dziwnego, w końcu naturalnie występuje w klimacie tropikalnym. Dlatego, warto regularnie ją zwilżać domowym zraszaczem - w sezonie grzewczym nawet kilka razy w tygodniu. Jeśli warunki będą dla niej zbyt suche, końcówki jej liści zaczną brązowieć.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama