Na neutralnym tle prezent zapakowany w biały papier z fantazyjnie przewiązaną czerwoną wstążką
Materiał partnera

Jak zapakować prezent?

Kiedy uda się znaleźć odpowiedni upominek dla bliskiej osoby, należy jeszcze zadbać, żeby właściwie się on prezentował. Niektórzy decydują się na włożenie upominku do papierowej torebki, inni pieczołowicie zawijają prezenty w ozdobny papier i dodatkowo dekorują kolorowymi wstążkami. Które upominki zapakować w torebki, a które w papier i jak to zrobić, żeby całość prezentowała się schludnie i elegancko?
Reklama

Prezenty, które nie wymagają pakowania

Żadnego prezentu nie powinno się wręczać bez opakowania, ale niektóre nie wymagają owijania w papier, ponieważ same wyglądają wystarczająco elegancko. Tyczy się to w szczególności gotowych zestawów prezentowych. Czasem opakowania tego typu można personalizować, w innych przypadkach są one dopasowane do okazji, jak na przykład kalendarz adwentowy z kosmetykami w eleganckim złotym pudełku.

Najprostszą i uniwersalną formą zapakowania prezentu jest wybór ozdobnej torebki z papieru. Są one dostępne w bardzo wielu rozmiarach, od odpowiednich na przykład na biżuterię, aż do takich, w których zmieści się sporych rozmiarów robot kuchenny. Torebki sprawdzają się głównie w przypadku małych prezentów oraz przedmiotów o nieregularnych kształtach, przez co trudno jest je zapakować w papier.

Reklama
Na neutralnym tle prezent zapakowany w jaskrawo-pomarańczową torebkę prezentową
Materiał partnera

Wybierając formę zapakowania prezentu, warto zwrócić uwagę na jego fabryczne opakowanie. Niektóre przedmioty pomimo nieregularnych kształtów pakowane są do eleganckich kartoników tak jak na przykład zapach do samochodu z uchwytem do kratki nawiewu. Pudełeczko będzie wyglądać znacznie ładniej w ozdobnej torebce niż produkt zapakowany w folię, a dodatkowo łatwiej jest je zapakować w papier.

Jak zapakować prezent w papier?

Pakowanie prezentów wydaje się proste, a jednak bardzo wiele osób ma trudności z przyswojeniem tej sztuki.

Reklama

Najważniejsza jest tu precyzja i ostrożne zaginanie papieru, tak, aby nie musieć nanosić poprawek. Początkujący powinni także wybierać możliwie gruby papier, który nie porwie się podczas pakowania i najlepiej nieśliski, ponieważ jego ułożenie może sprawiać trudności.

Przy białym stole kobiece dłonie kończą pakować prezent w biały papier w czerwone serduszka
Materiał partnera

Papier należy rozłożyć na dużym stole lub podłodze, a następnie położyć na nim pudełko z prezentem. Jeszcze przed cięciem obmierza się dokładnie, ile papieru będzie potrzebne do pokrycia całego pudełka i zostawia zapas na co najmniej 2 centymetry.

Reklama

Równe wycięcie ułatwi zachowanie estetycznego wyglądu prezentu.

Najpierw skleja się szersze boki, żeby móc równo ułożyć papier na pudełku. Po ich podklejeniu, po przeciwnych stronach pudełka z odstających fragmentów papieru tworzy się trójkąty, formując je wzdłuż krawędzi prezentu. Trójkąty należy następnie skleić i uważać, żeby lewa strona papieru nie była widoczna na żadnym z nich.

Wstążki, kokardy i zawieszki

Wszystkie możliwe dodatki do prezentów takie jak kolorowe wstążki, kokardy, aplikacje, zawieszki, czy brokat, nie są oczywiście obowiązkowe. Warto zwrócić na nie uwagę, kiedy przygotowuje się ważny upominek i chce się podkreślić jego wartość. Przy tak bogato zdobionych prezentach, należy zadbać o to, żeby dodatkowe aplikacje ozdobne pasowały do wybranego wcześniej papieru.

Na neutralnym tle prezent zapakowany w czerwony papier z fantazyjnie przewiązaną czerwoną wstążką
Materiał partnera

Bardzo często polecanym sposobem pakowania jest wybór zwykłego szarego papieru, a następnie zdobienie go wieloma dodatkowymi dekoracjami. W takiej sytuacji nie ma ryzyka, że poszczególne elementy nie będą do siebie pasować, ponieważ szary papier jest całkowicie uniwersalny. W przypadku kolorowych papierów zwykle zaleca się wybór wstążek i dodatków w podobnym odcieniu lub kontrastowym, pod warunkiem, że całość zostanie utrzymana jedynie w dwóch barwach i nie stanie się losową mieszanką kolorów.

Artykuł sponsorowany

Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama