Biały stolik nocny z drewnianymi nóżkami na drewnianej podłodze obok białego łóżka
Materiał partnera

Jaki stolik warto wybrać do sypialni?

Sypialnia to dla wielu osób najważniejsze miejsce w całym domu. Dlatego też warto zaprojektować ją w zgodzie z własnym stylem i sprawić, aby maksymalnie sprzyjała relaksowi. Oprócz łóżka czy szafy bardzo ważnym elementem jest też stolik. Już teraz sprawdź, jaki mebel warto zakupić, aby zyskać praktyczny model i jednocześnie designerski dodatek.
Reklama

3 rzeczy, które mają znaczenie podczas wybierania stolika do sypialni

Wysoka jakość wykonania

Zanim przejdziemy do omawiania przecudownych stolików, jakie można dziś znaleźć w sklepach, skupmy się jeszcze na moment na ich jakości. Musisz pamiętać, że nie tylko ich wygląd powinien decydować o tym, jaki stolik do sypialni (np. https://www.miloohome.pl/pomieszczenia/sypialnia/stoliki-do-sypialni.html) wybierzesz. Najlepiej, aby wybierać produkty od renomowanych marek, które gwarantują trwałość swoich produktów, bo nie chcą zawieść swoich klientów. Materiał, z którego został wykonany stolik, również odgrywa istotną rolę. Wysokiej jakości metal, drewno, marmur, połączenie szkła z metalem, naturalne, nieobrobione plastry drewna – opcji jest naprawdę wiele. Coraz częściej można spotkać meble, łączące kilka różnych rodzajów materiałów.

Reklama

Dopasowanie stolika do stylu sypialni

Nadal bardzo modnym kształtem stolika do sypialni jest koło. Nadaje wnętrzu przytulnego charakteru, ale znacznie lepiej sprawdza się na większych metrażach. Jednak szczególnie nogi, czyli dolna część stolika dostępna jest dziś w wielu różnych kształtach. Musisz zastanowić się, czy wolisz modele modernistyczne, klasyczne, nowoczesne, a może eleganckie. Bardzo modne są też stoliczki z podwójną podstawką, które dają Ci dwa razy większy blat, a przy tym zapewniają designerską dekorację.

Biały stolik nocny z drewnianymi nóżkami na drewnianej podłodze obok białego łóżka
Materiał partnera
Reklama

Zdecyduj również, jakie przeznaczenie ma mieć stoli, bo na podstawie tej wiedzy będziesz mógł określić, czy lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie mebel niższy, czy raczej wyższy, do którego można dostawić krzesło czy fotel.

Nie bój się kreatywnych odsłon stolików, np. modeli wykonanych z plastra drewna w połączeniu z żywicą oraz metalowymi nogami. Takie produkt świetnie sprawdzi się nie tylko w sypialni, aby dodać jej stylu, ale też w Twoim salonie. Niech stolik stanowi spójną całość z aranżacją wybranego przez Ciebie pomieszczenia.

Funkcjonalność oraz ponadczasowość

Musisz zastanowić się, czy szukasz stolika do sypialni, który będzie służył jako miejsce, gdzie możesz coś zjeść, napisać coś, a może oddać się swojej pasji.

Reklama

Oczywiście innym zastosowaniem tego mebla będzie też zastąpienie tradycyjnego stolika nocnego. Wtedy jednak koniecznie zakup dwa modele, które możesz umieścić po dwóch stronach łóżka. Na stolikach ustaw książki, telefon czy wybrane dekoracje. W ten sposób nadasz swojej sypialni bardziej indywidualnego charakteru.

Dobrym pomysłem będzie kupowanie takich stolików, które będą miały bardziej ponadczasowy charakter. Szczególnie ma to znaczenie, gdy nie chcesz zbyt często przeprowadzać remontów i wolisz zainwestować raz, ale w porządne meble. Wtedy podążanie za chwilowymi trendami może nie być najlepszym pomysłem. Zobacz więcej na https://www.miloohome.pl/

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama