Przy biurku dla dziecka ze szklanym blatem siedzi uśmiechnięta dziewczynka w słuchawkach w trakcie zajęć przy komputerze
Materiał partnera

Jakie biurko dla dziecka wybrać?

Pierwsze biurko dla dziecka kupujemy z reguły wtedy, gdy nasza pociecha idzie do szkoły. Niektórzy rodzice decydują się jednak już wcześniej na wyposażenie pokoju malucha w biurko, zwłaszcza jeśli dziecko uwielbia kolorować obrazki, rysować lub malować. Kawałek blatu sprawi, że będzie ono mogło w komfortowych warunkach realizować swoje pasje. Jakie biurko dla dziecka będzie najlepsze?
Reklama

Jeśli zastanawiasz się, jaki model wybrać, czym się kierować przy wyborze i jak ustawić mebel, aby dziecko wygodnie z niego korzystało, przeczytaj poniższy artykuł i skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Dobre biurko dla dziecka – jakie cechy są istotne?

Zasadniczą kwestią, którą trzeba mieć na uwadze podczas poszukiwania biurka dla dziecka, są wymiary mebla. Przede wszystkim wysokość i wielkość blatu. Biurka dedykowane młodszym dzieciom są niższe niż klasyczne biurka, z których korzysta młodzież i dorośli. Dla dzieci w wieku szkolnym można kupić standardowej wysokości biurko, a najlepiej takie, które posiada regulację wysokości blatu. Dzięki temu jest możliwe idealne dostosowanie mebla do wzrostu dziecka, co pozwala mu zachować prawidłową, zdrową dla kręgosłupa postawę podczas nauki. Dodatkowym usprawnieniem w niektórych modelach jest możliwość regulowania kąta nachylenia blatu, dzięki czemu można go ustawić odpowiednio w zależności od konieczności pochylania się przy wykonywanej czynności.

Reklama

W ten sposób dziecko nie będzie się garbić. Wysokiej jakości biurka z możliwością regulacji znajdziesz na https://mebi.pl/134-biurka-regulowane

Dobre biurko dla dziecka jest stabilne. Dlatego przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na jego konstrukcję. Lekkie meble na cienkich nóżkach, choć prezentują się efektownie, niekoniecznie będą najtrafniejszym wyborem w przypadku dziecięcego pokoju. Tu potrzeba solidnego mebla, który zapewni wygodę podczas nauki i bezpieczeństwo podczas zabawy, bo chyba każdy zdaje sobie sprawę, że dziecięca wyobraźnia często nie ma granic.

Ważnym elementem biurka jest też wyposażenie go w miejsce do przechowywania różnego rodzaju artykułów szkolnych. Przydatne są szuflady, szafki, półki i inne schowki. Pomogą one zachować porządek na blacie i szybko sięgnąć po potrzebne w danym momencie akcesoria.

Reklama

Jakie biurko dla dziecka wybrać, aby podobało się małemu użytkownikowi?

Zastanawiając się, jakie biurko dla dziecka kupić, uwzględnijmy jego upodobania. Dzieci kochają kreatywne rozwiązania. Maluchy ucieszą się biurkiem o niestandardowym kształcie, jak np. biurko Lokomo marki Halmar, które swoim kształtem i grafiką przypomina wagonik. Nieco starsze docenią pomysłowy układ funkcjonalny, np. połączenie biurka z regałem, czego przykładem jest biurko Grosso Halmar. Nie bez znaczenia pozostaje też kolorystyka. Producenci, mając na względzie gusta młodych użytkowników, tworzą meble z kolorowymi elementami, które wzbudzają ich sympatię i nadają dziecięcym pokoikom przyjemny wygląd. Ciekawe i praktyczne biurka dla dzieci i młodzieży znajdziesz na https://mebi.pl/137-biurka-mlodziezowe

Jak ustawić biurko w dziecięcym pokoju?

Reklama

Kiedy wybierzesz już biurko, trzeba zadbać o jego prawidłowe ustawienie. Pierwszorzędne znaczenie ma zapewnienie dostępu do naturalnego światła, czyli właściwe ustawienie mebla względem okna. Światło naturalne jest najbardziej bezpieczne dla oczu. Przy sztucznym oświetleniu wzrok szybciej się męczy. Jeśli dziecko jest praworęczne, ustaw biurko tak, aby światło padało z lewej strony, a jeśli dziecko jest leworęczne – odwrotnie. Wówczas podczas pisania lub rysowania, Twoja pociecha nie będzie zasłaniać sobie światła padającego od okna. Nigdy nie ustawiaj biurka w taki sposób, aby dziecko siedziało tyłem do okna. Odbijające się w monitorze światło będzie utrudniać pracę. Jeśli pokój znajduje się od strony południowej lub zachodniej, intensywne promienie słoneczne mogą w bezchmurne dni przeszkadzać. Wtedy warto wyposażyć okno w rolety.

Reklama

Biurko w pokoju rodzeństwa – jak zorganizować miejsce do nauki dla dwójki dzieci?

Często bywa tak, że dziecięcy pokój jest dzielony przez rodzeństwo. O ile pewne części mogą być wspólne, to miejsce do nauki powinno być oddzielne dla każdego dziecka. Jak je zorganizować? Możliwości są dwie. Można poszukać długiego biurka/stołu, przy którym ustawisz dwa krzesła, albo zainwestować w dwa biurka. Jeśli znajdą się one przy przeciwległych ścianach, a przy tym u każdego z dzieci ta sama ręka jest dominująca, jedno z nich będzie przysłaniać sobie światło podczas pisania. W takiej sytuacji najlepiej ustawić oba biurka przy ścianie z oknem.

Otoczenie, w którym dziecko się uczy, ma znaczący wpływ na efektywność przyswajania wiedzy. Warto zatem zadbać o jego dobrą organizację. Niemniej ważna jest ergonomia, która pozwoli Twojej latorośli utrzymać prostą linię kręgosłupa.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama