Kasza jaglana znów wyszła gorzka? Zastosuj ten prosty TRIK
Do przeczytania w ok. 2 min.
Prosty trik na gorzką kaszę jaglaną
Niektórzy twierdzą, że ma ona gorzki smak i ogólnie rzecz biorąc uważają ją za niesmaczną, ale wynika to raczej z tego, że nieumiejętnie się ją przygotowuje, bo jeśli takiej kaszy nie przepłucze się pod bieżącą wodą przed ugotowaniem, rzeczywiście będzie mieć ona charakterystyczną dla siebie goryczkę.
Jak jeść kaszę jaglaną?
W Polsce największą popularnością cieszą się kasze jęczmienna oraz gryczana. Od czasu do czasu sięga się też po kaszę kuskus, która szczególnie często ląduje w różnego rodzaju sałatkach, podawanych chociażby podczas grillowania, jednakże kasza jaglana może być bardzo ciekawą i przyjemną alternatywą i odskocznią od znajomych smaków, które prędzej czy później zawsze człowiekowi się znudzą.
Dzieci chętnie zjedzą ją w wersji na słodko, przyszykowanej na tłustym mleku z dodatkiem świeżych albo mrożonych owoców i garści orzechów albo jakiegoś domowego czekoladowego kremu. Jaglana kasza pasuje też do zup, bo znakomicie je zagęszcza i wzbogaca ich smak. Jest to jedna z bardziej wartościowych i zdrowych kasz, dlatego warto nauczyć się ją jeść, nawet jeśli do tej pory nie za bardzo się za nią przepadało i niezbyt często sięgało się po nią w swojej kuchni.
Kto powinien jeść kaszę?
Na wyróżnienie zasługuje też informacja o tym, iż jaglana kasza jest odpowiednia dla osób chorujących na celiakię i nietolerujących glutenu, albowiem w przeciwieństwie do zwykłych makaronów i różnych innych kasz nie zawiera ona glutenu.
Ponadto jest bardzo pożywna, wysoce odżywcza, zdrowa, a zarazem lekkostrawna, dlatego śmiało można ją jeść nawet przy pewnych problemach z układem pokarmowym i nawracającymi biegunkami bądź wzdęciami. Kasza jaglana przepisy uwzględniają i dania słodkie, i dania wytrawne. Każdy jest w stanie przygotować tę kaszę w taki sposób, by po prostu mu zasmakowała.