Katowice
Canva.com

Katowice na wakacje. Co zobaczyć i zjeść w sercu Górnego Śląska?

Katowice są jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych w Polsce, a także ośrodkiem nauki i badań. Miasto jest również ważnym ośrodkiem kulturalnym, z wieloma muzeami i galeriami sztuki. Jeśli wybieracie się do serca Górnego Śląska na urlop, to warto sprawdzić najciekawsze atrakcje tego uroczego miasta.
Reklama

Atrakcje w Katowicach

Katowice
Canva.com

Katowice to miasto w Polsce, w którym mieszka około czterysta tysięcy ludzi. Jest to dawne miasto górnicze, które niegdyś było drugim co do wielkości miastem w Polsce. Katowice to także stolica województwa śląskiego i zostało uznane za jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Katowice są ważnym ośrodkiem przemysłu, a także ważnym ośrodkiem edukacji.

Do najciekawszych atrakcji Katowic należą:

Katowice
Canva.com
  • Śląskie Zoo to najstarsze zoo w Polsce. Zostało otwarte w 1877 roku przez gubernatora Śląska. W zoo znajduje się ponad 4000 zwierząt, w tym ponad 500 gatunków ptaków, 600 gatunków ssaków, 200 gadów i płazów oraz 50 ryb. Zoo jest podzielone na sześć części: afrykańska, azjatycka, oceaniczna, europejska, leśna i pustynna. W zoo znajduje się także małe zoo, które jest idealne dla dzieci do odwiedzania zwierząt domowych, takich jak króliki, kozy, kury, i kaczki.
  • Dolina Trzech Stawów w Katowicach to miejsce, w którym można odnaleźć piękno przyrody w najlepszym wydaniu. Jest to park w centralnej części miasta i otoczony jest piękną scenerią. Przechodząc przez dolinę widać trzy stawy połączone małym strumieniem. Możesz wybrać się na spacer po dolinie, cieszyć się naturalnym otoczeniem, i cieszyć się piknikiem. Dolina Trzech Stawów to świetne miejsce do odwiedzenia z przyjaciółmi i rodziną lub po prostu na relaks na łonie natury.
Katowice
Canva.com
  • Kopalnie w Katowicach stanowią istotny element historii miasta. Na początku XX wieku, kiedy miasto wciąż nosiło nazwę Katowice, było jednym z największych centrów wydobywczych węgla w Europie. Kopalnie są teraz opuszczone i często o nich zapomniane, ale w rzeczywistości są bardzo interesującym miejscem do odwiedzenia.
  • Rynek jest jednym z najważniejszych i historycznie znaczących miejsc w Katowicach. Plac powstał w okresie odbudowy w połowie XVIII wieku i jest jednym z najstarszych placów w Polsce. Znajduje się na miejscu dawnego muru miejskiego, który został zburzony w 1811 roku. Rynek jest głównym placem Katowic i posiada wiele elementów architektonicznych, które czynią go wyjątkowym, takimi jak fontanna w centrum i wieża zegarowa.
  • Spodek Arena to centrum sportowego życia Polski. Arena została zaprojektowana przez międzynarodowy zespół architektów i inżynierów, którzy również zbudowali ją jako najnowocześniejszą w Europie. Został zbudowany na organizację Mistrzostw Europy w Gimnastyce w 1978 roku i od tego czasu był używany do wszystkiego, od lekkoatletyki po koncerty.

Kuchnia regionalna

Reklama

Kuchnia śląska to tradycyjna kuchnia polska. Jest to rodzaj kuchni głęboko zakorzenionej w kulturze Śląska, czyli regionu położonego w południowej Polsce. Dania przygotowywane są z lokalnych i regionalnych składników. Kuchnia wykorzystuje różne wędliny i warzywa pochodzące z regionu, w tym grzyby, kapusta, i ziemniaki.

Katowice
Canva.com

Kuchnia śląska to mieszanka kuchni polskiej, niemieckiej i czeskiej. Słynie z obfitych i obfitych potraw, takich jak pieczeń w garnku, pierogi mięsne, i kiszona kapusta. Tradycyjnym daniem kuchni śląskiej jest śląska kluska zwana kopytką. To ciastowate, serowe danie jest często podawane z tłuczonymi ziemniakami i gulaszem warzywnym.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
[email protected]
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama