Biurko
Canva.com

Kończysz pracę? Nie zapomnij o zasadzie "czystego biurka"

Biurko jest często jednym z pierwszych miejsc, w których zaczyna gromadzić się bałagan. W końcu to miejsce, w którym można przechowywać wszystko - od rachunków i dokumentów po materiały biurowe i rzeczy osobiste. Ale biurko nie musi być magnesem na bałagan. Przy odrobinie wysiłku możesz utrzymać je w czystości i porządku.
Reklama

Lista TO DO zawsze pod ręką

Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie czystości na biurku jest prowadzenie bieżącej listy rzeczy do zrobienia. Może to być lista fizyczna, którą trzymasz na biurku, albo lista cyfrowa, którą przechowujesz w komputerze lub telefonie. Kiedy tylko masz jakieś zadanie do wykonania, zapisz je na swojej liście. Następnie, kiedy masz kilka minut wolnego czasu, możesz zająć się jedną lub dwiema pozycjami z listy.

Gadżety? Tylko te najbardziej potrzebne

Reklama

Szuflada biurka wypełniona materiałami biurowymi to jeden z najszybszych sposobów, by zamienić biurko w zagracony bałagan. Aby tego uniknąć, zainwestuj w kilka kluczowych artykułów i przechowuj je w wyznaczonym miejscu. Na przykład możesz trzymać na biurku zszywacz, kilka długopisów i rolkę taśmy. Kiedy będziesz potrzebował któregoś z tych przedmiotów, możesz go wziąć i odłożyć na miejsce po zakończeniu pracy. Dzięki temu unikniesz szuflady biurka pełnej przypadkowych przedmiotów.

Przechowuj zbędne przedmioty poza biurkiem

Biurko
Canva.com
Reklama

Jeśli biurko jest zagracone przedmiotami, których nie używasz regularnie, czas znaleźć dla nich nowe miejsce. Przechowuj przedmioty poza biurkiem w szafce, szufladzie lub nawet w pudełku. Pomoże to zwolnić miejsce na biurku i ułatwi utrzymanie go w czystości.

Nie bój się wyrzucać

Jednym z największych błędów popełnianych przez ludzi starających się utrzymać porządek na biurku jest trzymanie rzeczy, które nie są im potrzebne. Jeśli masz stos papierów, do których nie zaglądałeś od miesięcy, istnieje prawdopodobieństwo, że możesz się ich pozbyć. To samo dotyczy starych materiałów biurowych i innych przedmiotów, których już nie używasz. Nie bój się wyrzucić lub poddać recyklingowi przedmiotów, które zajmują miejsce na biurku.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama