Piekarnik
Canva.com

Zwykły piekarnik ma ukryte funkcje. Nie każdy o nich słyszał, a są bardzo przydatne

Przygotowywanie wielu potraw czy deserów bez piekarnika byłoby po prostu niemożliwe. To przydatne urządzenie, z którego korzystamy dość często. Okazuje się, że oprócz pieczenia piekarniki mają jeszcze inne wyjątkowe funkcje, o których nie każdy słyszał. Zatem, co jeszcze warto o nich wiedzieć?
Reklama

Funkcja termoobiegu, podwójnego grzania, grilla, minutnik, rozmrażanie to tylko niektóre z praktycznych funkcji, jakie ma nasze urządzenie. Nowsze modele posiadają jeszcze kilka dodatkowych możliwości, dzięki którym gotowanie, a nawet sprzątanie staje się o wiele prostsze.

Jakie ukryte funkcje ma piekarnik?

Piece z funkcją czyszczenia parą, z emalią katalityczną lub z funkcją pyrolizy to doskonałe rozwiązanie pozwalające utrzymać czystość w środku urządzenia. Za sprawą płytek z emalii katalitycznej piekarnik może samoczynnie pochłaniać tłuszcz. Ponadto samoczyszczenie za pomocą pary zmiękcza pozostałości pokarmu, wskutek czego łatwiej je potem zetrzeć.

Jednym z najnowocześniejszych programów piekarnika jest funkcja pyrolizy. Podczas niej sprzęt może nagrzewać się nawet do 500°C, jednocześnie następuje automatyczne zablokowanie drzwiczek, aby zapobiec incydentalnemu otwarciu.

Reklama

Piekarnik z tą funkcją w zasadzie sam się czyści - usuwa tłuszcz, przypalenia, a także przyklejone resztki pokarmu. Po zatrzymaniu opcji samoczyszczącej w wysokiej temperaturze, na spodzie piekarnika gromadzi się popiół, który trzeba usunąć.

Indywidualna funkcja pieczenia

Piekarnik
Canva.com

Wiele automatycznych programów to też znakomite udogodnienie.

Reklama

Wystarczy przyrządzone danie lub ciasto włożyć do piekarnika i ustawić odpowiedni program, a sprzęt sam dostosuje adekwatną temperaturę oraz czas pieczenia.

Wbudowana książka kucharska

Nowsze modele posiadają wbudowaną książkę kucharską. Można znaleźć w niej mnóstwo ciekawych i sprawdzonych przepisów, a nawet dodać swoje za pomocą portu USB. W książce można zamieścić dodatkowo fotografie najróżniejszych dań.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama