Na intensywnie żółtym tle narysowana kremem uśmiechnięta buzia dziecka i widoczna biała buteleczka kremu do opalania
Materiał partnera

Kosmetyki dla dzieci na wakacyjny wyjazd

Wybierasz się na rodzinny wyjazd na wakacje? Sprawdź, jakie kosmetyki warto spakować dla dziecka, by odpowiednio zadbać o jego skórę.
Reklama

Szykując się na rodzinne wakacje, warto na spokojnie przemyśleć to, jakie kosmetyki zapakujesz na taki wyjazd. Niektóre z nich mogą być wyborem dla całej rodziny, a inne powinny być dostosowane tylko i wyłącznie do potrzeb skóry malucha. Kosmetyki dla dzieci zazwyczaj cechują się składem bez alergenów, w tym substancji zapachowych. Tym samym mogą korzystać z nich z powodzeniem także osoby dorosłe, szczególnie na wakacjach, gdy mądre wykorzystanie przestrzeni w walizce ma duże znaczenie. 

Kosmetyki dla dzieci powinny delikatnie oczyszczać i pielęgnować skórę, ułatwiać rozczesywanie włosów, a także chronić przez szkodliwym promieniowaniem UV. Warto pamiętać, że w zależności od wieku dziecka wyposażenie takiej kosmetyczki może się różnić, jednak istnieje kilka produktów, które są podstawowe i sprawdzają się w prawie każdym wieku.

Reklama

Delikatna emulsja do mycia

Codzienne delikatne oczyszczanie skóry dziecka jest niezwykle ważne. W tym celu dobrze jest zabrać ze sobą emulsję do mycia ciała, która nie tylko zadbać i higieniczną czystość skóry, ale zostawi po sobie delikatne nawilżenie, dzięki czemu nie wysuszy delikatnej skóry dziecka. W trakcie wakacji dziecko jest narażona na warunki, które mogą naruszyć barierę hydrolipidową skóry, dlatego odpowiedni produkt do mycia jest fundamentem w pielęgnacji pociechy. 

Szampon dla dzieci 

Intensywne zabawy na zewnątrz, pływanie, a także noszenie czapeczki sprawiają, że regularne mycie głowy odpowiednim produktem to podstawa. Najlepiej, gdy szampony dla dzieci nie mają zapachu, a także nie szczypią w oczy, w przypadku kontaktu z nimi.

Reklama

Dzięki temu sprawne umycie dziecku skóry głowy i włosów nie będzie czasochłonnym i problematycznym zadaniem.

Balsam do ciała

Balsam do ciała to nic innego, jak domknięcie pielęgnacji dziecka, nawilżenie jego skóry i odpowiednie jej zabezpieczenie. Balsam powinien spełniać takie same kryteria, jak reszta wymienionych wcześniej produktów bezzapachowy, delikatny i łatwy w aplikacji. Jeśli Twoje dziecko jest jeszcze na etapie noszenia pieluszek, to nie zapomnij, by zapakować do torby również maść na odparzenia - dobrze, gdy jest ona pod ręką, tym bardziej że w wakacje o odparzenia wcale nie tak trudno. 

Krem z filtrem 

Czyli ważny element letniej pielęgnacji zarówno dzieci jak i dorosłych. Wybór kremu z filtrem dla dziecka powinien uwzględniać formy aktywności, które maluch będzie podejmował (np. pływanie), a także łatwość w aplikacji.

Reklama

Najlepiej, gdy taki krem da się szybko i łatwo zaaplikować, a także, gdy jest wodoodporny. W przypadku kremów z filtrem niezbędna jest ich ponowna aplikacja, by dalej zapewniały ochronę przed słońcem. W tym celu świetnie sprawdzą się produkty w sprayu, które łatwo można ponownie nanieść na skórę dziecka. Nie zapomnij także o pomadce ochronnej z filtrem. 

Wymienione produkty to podstawowe wyposażenie kosmetyczki Twojego dziecka na wakacje. Pamiętaj, że prócz kosmetyków warto ze sobą zabrać maść łagodzącą ukąszenia owadów, czy preparaty, które przed tymi ukąszeniami chronić. Dobierz te produkty, dostosowując je do wieku dziecka, a także rodzaju wyjazdu, który planujesz, dzięki temu będziecie przygotowani na każdą sytuację. 

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama