Widok na pierwszą stronę z Księgi gości weselnych
Materiał partnera

Księgi gości weselnych - wspomnienia w wyjątkowej oprawie. Wybierz album na swój ślub

Księgi gości weselnych, pełne osobistych dedykacji, to wspaniała i oryginalna pamiątka, do której będziecie sięgać regularnie, by łatwo wrócić do pięknych wspomnień. Szukasz idealnej księgi ślubnej? Pomożemy Ci wybrać album na Twój ślub.
Reklama

Do czego służą księgi gości weselnych?

Po zakończonej ceremonii w kościele lub urzędzie stanu cywilnego, przybyli goście ustawiają się w kolejce, by złożyć nowożeńcom życzenia i obdarowywać ich prezentami. Wśród nich znajdują się osoby zaproszone na wesele oraz te, które przyszły tylko na ślub. Przy dużych weselach kolejka bywa naprawdę spora. Każdy stara się składać życzenia szybko i zwięźle, przez co brzmią one dość sucho, chociaż płyną z głębi serca. Po prostu nie ma czasu na długie monologi. Do tego podekscytowani nowożeńcy rzadko są w stanie usłyszeć, a co dopiero zapamiętać wszystkie słowa, wypowiedziane przez każdego ze zgromadzonych gości. Dlatego ślubnym must have stają się księgi gości weselnych. Pozwalają one ochronić życzenia przed zapomnieniem. Goście zyskują więcej czasu i spokoju, by wyrazić to, co czują.

Reklama

Czytanie takich wpisów zawsze wywołuje pozytywne emocje – niezależnie od czasu, jaki minął od wesela. W księdze ślubnej można zapisać nie tylko życzenia, ale również ponadczasowe aforyzmy czy zabawne, miłosne rady.

Widok na pierwszą stronę z Księgi gości weselnych
Klasyczna, papierowa księga gości weselnych. Foto: materiał partnera

Tradycyjne i bardziej pomysłowe księgi gości weselnych

Dostępne na rynku księgi ślubne różnią się pod względem m.in. formy, stylu, rozmiaru, rodzaju papieru, sposobu personalizacji, składu materiałowego czy akcentów ozdobnych. Do wyboru pozostają:

  • tradycyjne, papierowe księgi gości weselnych – mają klasyczną formę książkową z twardą oprawą, mogą być zdobione kolorowymi wstążkami i rozmaitymi nadrukami oraz zawierać imiona państwa młodych, datę ślubu czy podziękowania dla gości weselnych;
  • księgi gości weselnych z drewnianą okładką i papierowym wkładem - dzięki oryginalnej okładce, wykonanej z drewnianej sklejki, idealnie nadają się na wesela w stylu rustykalnym czy boho;
  • drewniane szkatułki z serduszkami lub karteczkami na wpisy – zgrabne skrzynki z grawerowanymi wieczkami to niebanalna alternatywa dla tradycyjnych wpisów do księgi gości na weselu;
  • księga gości będąca grą „Wieża” – to naszym zdaniem jedna z najbardziej pomysłowych ksiąg gości weselnych. Ma formę eleganckiej szkatułki z drewnianymi, spersonalizowanymi klockami, którymi można grać w popularną grę „Wieża”. Na klockach goście zapisują życzenia, wspomnienie, dobrą radę lub sam podpis. Inspiruje ich wierszyk.
Reklama

Klasyczne i bardzo nietypowe księgi gości weselnych, zaprojektowane w oparciu o najnowsze trendy w branży ślubnej, można znaleźć na stronie polskiej marki artMA.

Drewniana gra jenga w ozdobnym pudełku jako wyjątkowa pamiątka z okazji ślubu
Niezwykle pomysłowa księga gości, będąca jednocześnie grą „Wieża”. Foto: materiał partnera

Na co zwrócić uwagę, wybierając księgę gości weselnych?

Przede wszystkim na jakość wykonania. Niezależnie od tego, czy decydujesz się na tradycyjną, książkową księgę gości, czy na personalizowaną, drewnianą szkatułkę na wpisy, musi być ona zaprojektowana z dbałością o każdy detal.

Reklama

Solidnie wykonany i estetycznie wykończony produkt przetrwa w nienagannym stanie przez lata, zajmując kluczowe miejsce w salonie czy sypialni.

Jaką księgę na wpisy gości na weselu wybrać?

To oczywiście zależy od indywidualnych preferencji przyszłych małżonków i stopnia, w jakim przywiązują oni wagę do takich detali. Jeśli każdy, nawet najmniejszy akcent dekoracyjny jest dla Ciebie superważny, postaraj się, aby księga gości była spójna z wystrojem sali i stylem wesela. Niech tworzy harmonijną kompozycję z wszystkimi dekoracjami. Pamiętaj też, że im bardziej intrygująca jest księga, tym większą frajdę i silniejszą motywację do dokonywania kreatywnych wpisów mają goście.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama