Masaż kobido
Canva.com

"Kupuję najdroższe kosmetyki, a moja skóra wygląda staro. Co robić?" Zalety masażu kobido, które warto znać

Jesteś już zmęczona tym, że pomimo wydawania bardzo dużych pieniędzy na różne drogie kosmetyki, nadal nie potrafisz osiągnąć w pełni satysfakcjonującego Cię wyglądu skóry twarzy? Jest to znak, że codzienną pielęgnację wypadałoby jednak czymś wspomóc.
Reklama

Masaż kobido może okazać się dla niej idealnym dopełnieniem. Być może już kiedyś nawet o nim słyszałaś i wiesz, że potocznie określa się go mianem naturalnego liftingu twarzy. Ten naturalny i bezpieczny dla skóry zabieg potrafi zadziałać niczym inwazyjny botoks. Ogólnie rzecz biorąc masaże są naprawdę doskonałym sposobem na zadbanie o różne części ciała, tyle że dalej nie potrafimy w Polsce dostrzec ich potencjału i w pełni go wykorzystać.

Czym jest masaż kobido?

Masaż kobido
Canva.com
Masaż kobido został rozpowszechniony na całym świecie, więc do polskich gabinetów również udało mu się trafić.
Reklama
Jako że jest to jednak rytuał typowo orientalny, dość rzadko można się z nim spotkać w klasycznych placówkach medycyny estetycznej albo salonach urody, gdyż przeważnie jest on jednym z elementów oferty gabinetów azjatyckiego lub orientalnego masażu. Lata temu pilnie strzeżono techniki tego masażu. Japonki dobrze pilnowały tej tajemnicy, albowiem nie chciały, by ktoś wykradł im niezwykłą recepturę na utrzymywanie idealnego młodego wyglądu. Całe szczęście z czasem ta tajemnica uległa rozpowszechnieniu i dziś ty sama możesz bez trudu i bez żadnych komplikacji przetestować na swojej skórze właśnie magiczny masaż kobido. Co osiagniesz, dzięki

Przede wszystkim wyraźny efekt odprężonych i rozluźnionych mięśni.

Reklama

Masaż pomoże twojej skórze lepiej się dotlenić i zadba o jej odżywienie. Ogólnie rzecz biorąc taka fizyczna stymulacja zawsze prowadzi też do zwiększenia produkcji elastyny oraz kolagenu, czyli dwóch substancji kluczowych dla młodego wyglądu skory.

Japoński lifting twarzy, nazywany masażem kobido, wykorzystuje w sobie aż 48 różnych technik masowania skóry. Dla wielu kobiet jest on jednym z najlepszych naturalnych sposobów na zachowywanie młodego wyglądu cery.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama