Skorpion i Strzelec
Canva.com

Listopadowe znaki zodiaku. Jaki jest Skorpion i Strzelec?

Przed nami listopad. To wyjątkowy, jesienny miesiąc, który powoli zbliża nas do zimy i obfituje w różne święta. Jeśli ktoś z waszych bliskich urodził się w listopadzie, to jest spod znaku Skorpiona lub Strzelca. Każdy z tych zodiaków jest na swój sposób interesujący i ciekawy.
Reklama

Wyjątkowy, jesienny miesiąc

Listopad jest jedenastym miesiącem roku w kalendarzu juliańskim i gregoriańskim oraz czwartym i ostatnim miesiącem, który ma 30 dni. Listopad był dziewiątym miesiącem wczesnego kalendarza rzymskiego. Jego nazwa novem oznacza po łacinie "dziewięć". Był to także miesiąc gromady gwiazd Plejady. Na półkuli północnej listopad jest zwykle kojarzony z początkiem zimy. Na półkuli południowej listopad jest sezonowym odpowiednikiem maja na półkuli północnej. Kamieniem urodzenia listopada jest topaz, który symbolizuje przyjaźń i wierność. Znakami zodiaku dla listopada są Skorpion (23 października - 21 listopada) i Strzelec (22 listopada - 21 grudnia).

Jaki jest Skorpion?

Skorpiony są znane jako osoby intensywne, namiętne i lojalne. Często są bardzo prywatne i mogą być dość tajemnicze. Skorpiony są często bardzo intuicyjne i potrafią być bardzo spostrzegawcze. Potrafią być bardzo zdeterminowane i zaradne.

Reklama

Mogą być również bardzo zazdrosne i zaborcze.

Skorpion jest rządzony przez planetę Pluton, która jest związana z transformacją. Nie jest więc zaskoczeniem, że Skorpiony są często oddane swoim sprawom i mogą być bardzo intensywnymi ludźmi. Są również znane z tego, że są bardzo lojalne i chronią swoich bliskich. Skorpiony są często bardzo intuicyjne i mają silne zdolności parapsychiczne. Są też naturalnymi detektywami i często interesują się ciemną stroną życia.

Co wiemy o Strzelcach?

Skorpion i Strzelec
Canva.com

Strzelec to zmienny znak ognia, którym rządzi Jowisz. Łucznik jest optymistyczny, niezależny i zawsze gotowy na przygodę. Znane są ze swojej szczerości i zawsze są gotowe na dobrą zabawę. Strzelec jest wspaniałym przyjacielem, ale jego potrzeba wolności może czasem sprawiać, że wydaje się zdystansowany.

Strzelec jest również szczery i ma silne poczucie sprawiedliwości. Ten znak jest hojny, lubi zabawę i zawsze ma ochotę na dobrą zabawę. Jednak Strzelec może być również niecierpliwy, impulsywny i lekkomyślny. Zawsze szukają nowych możliwości i przygód, są bardzo entuzjastycznie nastawieni do życia. Strzelec jest również bardzo uczciwym znakiem i zawsze dotrzymuje słowa.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama