sól do kapieli
canva.com

Masz napięte mięśnie? Odkryj zalety kąpieli magnezowej z solą

Kąpiele z solą są jednym z tych przyjemnych sposobów na zadbanie o zdrowie. By wykazały się pozytywnym działaniem, trzeba je stosować regularnie, najlepiej ze dwa razy w tygodniu, jednakże dla nikogo nie powinno to być szczególnie dużym problemem, skoro podczas posiedzenia w wannie zwykle na spokojnie można się zrelaksować, odprężyć ciało i umysł, no i po prostu miło spędzić czas.
Reklama

Jeżeli czas przeznaczony na pielęgnacyjne i uzdrawiające rytuały ma się naprawdę mocno ograniczony, kąpiele wystarczy serwować sobie raz w tygodniu, jednakże nie należy jeszcze bardziej zmniejszać ich częstotliwości, albowiem jeśli będzie się je robić raz na miesiąc lub jeszcze rzadziej, prawdopodobnie nie odczuje się z ich tytułu żadnych długofalowych korzyści.

Kąpiel zakłada oczywiście dodanie do niej sporej ilości soli.

Powinna to być dobrej jakości sól magnezowa, kupiona w aptece lub drogerii albo zamówiona w Internecie, gdzie można dostać większą jej ilość za naprawdę śmieszne pieniądze, dosłownie jakieś trzydzieści złotych za kilogramowe opakowanie. Sól magnezowa powinna zostać dodana bezpośrednio do wanny z dość gorącą wodą. Na jedną kąpiel wystarczy mniej więcej jedna szklanka soli. Dodatkowa jej ilość wbrew pozorom nie będzie wcale wskazana, dlatego najbezpieczniej trzymać się tej zalecanej odgórnie dawki, która dla większości osób okaże się optymalna i wystarczająca do odczucia pozytywów kąpieli.

Reklama

Jak więc konkretnie wyglądają te pozytywy?

Co takiego daje wymoczenie się w ciepłej wodzie uzupełnionej magnezową solą? Otóż taka kąpiel w soli cudownie rozbija napięte mięśnie, relaksuje je i wspomaga regenerację, co okaże się szczególnie cenne dla tych, którzy bardzo dużo ćwiczą albo np. mają niełatwą pracę fizyczną. Sól z magnezem łagodzi również stany lekowe i stany napięciowe oraz poprawia samopoczucie. Odprężającą kąpiel warto zaserwować sobie po długim i męczącym dniu, by po prostu poczuć się lepiej.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama