Kwitnący skrzydłokwiat w białej doniczce
Canva.com

Masz rośliny na parapecie? Pamiętaj, żeby robić TO co 2-3 lata

Gdy po zimie nadchodzi wiosna, cały świat w końcu budzi się do życia, a wraz z tym nagłym ożywieniem dochodzi do wyczekiwanego rozkwitu domowych roślinności. Marzec i kwieceń to idealne miesiące na to, by jeszcze bardziej o nie zadbać i zainteresować się stanem posiadanych kwiatków.
Reklama

W przypadku gdy nie były one nawożone już od dwóch czy trzech lat, na pewno warto by było zadbać o wprowadzenie do ich ziemi dodatkowych składników odżywczych. A jak powinno wyglądać nawożenie roślin doniczkowych, by było skuteczne i nie wpłynęło negatywnie na rozwój roślin, co czasami się zdarza, gdy człowiek postępuje z nimi w nieodpowiedni sposób?

Jak zadbać o rośliny doniczkowe?

Ogólna zasada jest taka, by rośliny nawozić mniej więcej co dwa lub trzy lata. Na pewno nie powinno się jednak przeprowadzać tego procesu w momencie, gdy rośliny znajdują się w stanie spoczynku, tak więc trzeba poczekać na ich czas wegetacji, który przeważnie ma miejsce właśnie gdzieś w marcu i trwa aż do samego września, czyli występuje podczas cieplejszych wiosennych i letnich dni, gdy kwiaty mają idealne warunki do rozwoju i wzrostu.

Czym nawozić rośliny?

Nawożenie roślin przeprowadza się z pomocą ogólnodostępnych i świetnie działających produktów. Całe szczęście te czasy, w których nawozy trzeba było przygotowywać samodzielnie, już dawno mamy za sobą, tak więc doskonałe nawozy kupujemy w różnych sklepach ogrodniczych, supermarketach budowlanych albo zamawiamy je przez Internet.

Reklama

Osoby podchodzące do tego tematu na poważnie, są w stanie dopasować do każdej rośliny idealny dla niej nawóz, wybierając go na podstawie gatunku roślinności. Jeżeli jednak tych roślin nie ma się aż tak dużo, a na domowe ogrodnictwo nie chce się poświęcać za dużo czasu, śmiało można sięgnąć po uniwersalne preparaty do nawożenia roślin, które sprawdzają się naprawdę dobrze.

Jeszcze przed zastosowaniem nawozu na pewno należy zorientować się w tym, jak go w ogóle poprawnie używać. Producent zawsze powinien to dokładnie objaśnić.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama