Eszeweria
Canva.com

Tym roślinom nie zaszkodzi nawet suche powietrze w mieszkaniu. Są odporne na wszystko!

W okresie zimy nasze parapety mogą zdobić nie tylko odporne na wszystko, ale mało dekoracyjne kaktusy. Zdradzamy, które gatunki, które także poradzą sobie w trudnych warunkach.
Reklama

Eszeweria

Już od stycznia można będzie podziwiać jej kwiaty, ułożone w kłos. Choć poradzi sobie z przesuszonym powietrzem, nie dla niej tropikalne temperatury. Należy wiedzieć, że roślina ta lubi miejsca bardzo słoneczne i jasne, za to nie przepada za dotykaniem jej mięsistych liści. W ciepłych pomieszczeniach wymaga bardzo skąpego podlewania.

Kalanchoe

Najbardziej popularna jest odmiana Blossfelda, kwitnąca (niemal nieprzerwanie) zimą. Należy wiedzieć, że dobrze zniesie temperaturę do 24 stopni Celsjusza, a do tego bardzo lubi światło - parapet będzie więc idealny (nawet południowy). Podlewajmy ją oszczędnie, pozwalając ziemi przeschnąć między nawadnianiem. O tym, że zbyt mocno podlewamy roślinę, świadczy żółknięcie liści.

Nolina

Nazywana jest również nogą słonia (i trudno się dziwić, skoro ma taki kształt). Jeśli stoi w bardzo jasnym miejscu, spokojnie poradzi sobie nawet z wyłączonym pod parapetem kaloryferem.

Reklama

Temperatura 24 stopnie Celsjusza i trochę powyżej nie jest jej straszna. Schnięcie dolnych liści to nic niepokojącego.

Haworsja

Nie zaszkodzi jej nawet bardzo suche powietrze, ale ustawmy ją raczej nad kaloryferem niepracującym na pełną moc. Należy wiedzieć, że Haworsja jest sukulentem, czyli magazynuje wodę w liściach. Podlewajmy ją więc tylko wtedy, kiedy podłoże w doniczce jest już bardzo suche. Uwaga, nigdy nie należy wlewać wody do rozety rośliny (czyli między jej łodygi).

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama