Czyste okna
Canva.com

Mycie okien bez smug na wiosnę - domowe sposoby, które zawsze działają

Nierzadko domowe środki do czyszczenia okazują się lepsze od tych sklepowych albo przynajmniej tak samo dobre. Użycie chemii warto natomiast ograniczać, gdy tylko jest to możliwe, bo w sklepowych gotowych płynach do mycia szyb i silniejszych produktach do czyszczenia potrafią kryć się naprawdę agresywnie działające substancje, które przenikają przecież do powietrza, skąd mogą przedostawać się bezpośrednio do organizmów domowników.
Reklama

Istnieją natomiast fantastyczne domowe sposoby na mycie okien, dzięki którym z użycia popularnych środków można całkowicie zrezygnować, bo nagle okazują się one zupełnie niepotrzebne, gdy zawsze można przygotować naturalny płyn do mycia okien i to dosłownie w krótką chwilę.

Woda z octem na czyste szyby

Chyba takim najprostszym patentem na przygotowanie skutecznego i bezpiecznego w użyciu płynu do mycia szyb będzie wymieszanie zwykłej wody z octem. Mniej więcej na jedną szklankę wody należy użyć trzy łyżki octu lub - w przypadku silnych zabrudzeń i wysokich skłonności okien do tworzenia smug - nawet i cztery łyżki. Jeżeli ma się problem z ostrym i mocnym zapachem octu, do gotowego preparatu warto dolać dosłownie kilka kropel ulubionego aromatycznego olejku, który sprawi, że najzwyklejszy domowy środek czyszczący zacznie pachnieć dosłownie tak, jak preparaty ze sklepów - cytrynowo, kwiatowo albo prawdziwą morską bryzą.

Sok z cytryny na brudne szyby w mieszkaniu

Reklama

Mycie okien bez smug domowe sposoby bardzo często wykorzystują również silne działanie soku z cytryny. Nie da się ukryć, że ma on przyjemniejszy aromat niż ocet, dlatego, jeśli jest się szczególnie wrażliwym na zapachy, lepiej od razu wypróbować tę drugą metodę i wymieszać litr wody z sokiem wyciśniętym z połowy cytryny. Niektórzy zastępują zwykłą cytrynę kwaskiem cytrynowym, choć tutaj wypadałoby zastosować nieco inne proporcje, albowiem kwasek jest silniejszy w działaniu i nie trzeba używać go aż tak dużo. Obie metody są jednak warte wypróbowania. Na pewno lepiej stosować takie domowe sposoby niżeli truć się chemią.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama