Brudny piekarnik
Canva.com

W ten sposób łatwo wyczyścisz piekarnik. Całkowicie bez detergentów!

Czyszczenie piekarnika należy do trudnych i czasochłonnych zajęć, zwłaszcza kiedy nie robimy tego regularnie. Jak pomóc w tym sobie domowymi sposobami, które pomogą uniknąć zastosowania chemii?
Reklama

Bez sody oczyszczonej ani rusz

Do czyszczenia brudnego piekarnika możemy wykorzystać sodę oczyszczoną. Należy rozpuścić ją w wodzie i occie, a następnie posmarować roztworem wnętrze piekarnika i zostawić na kilka godzin. Po tym czasie wystarczy przetrzeć piekarnik zwilżoną ściereczką.

Kiedy piekarnik jest w miarę czysty i nie potrzebuje gruntownych porządków, wystarczy spryskać go wodą z octem (w stosunku 50:50) i po kilku minutach przetrzeć mokrą ścierką.

Jak wyczyścić piekarnik termoobiegiem?

Brudny piekarnik
Canva.com

Do czyszczenia piekarnika możemy wykorzystać także jedną z jego funkcji, jaką jest termoobieg.

Reklama

Wystarczy wstawić do temperatury ok. 180 stopni naczynie żaroodporne z wodą i octem. Po pół godzinie wyłączamy piekarnik i kiedy przestygnie, aby usunąć nieczystości należy przetrzeć go wilgotną szmatką.

W walce z zabrudzeniami piekarnika ważna jest systematyczność. W niektórych przypadkach, naturalne metody mogą nie skutkować. Przy zakupie piekarnika warto też zwrócić uwagę na jego funkcje, gdyż obecnie niektóre modele mają zdolność samoczyszczenia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama