Muszki owocówki na owocach
Canva.com

Najlepsza pułapka na muszki owocówki. Znikną w mig!

To małe i uciążliwe owady, które często pojawiają się w naszych kuchniach. Są przyciągane do dojrzałych owoców i warzyw, a także wilgotnych i fermentujących substancji. Nie tylko są uciążliwe, ale mogą również przenosić bakterie i drobnoustroje.
Reklama

Pułapki owocowe

Jednym ze skutecznych sposobów na złapanie muszek owocówek jest użycie pułapek owocowych. Można je łatwo przygotować w domu, a ich działanie jest bardzo proste. Wystarczy w naczyniu umieścić dojrzałe owoce (najlepiej przyciągające muszki, na przykład banany) i przykryć je folią spożywczą z kilkoma dziurkami. Muszki wlecą do środka, ale nie będą w stanie wydostać się na zewnątrz. Wystarczy regularnie opróżniać pułapki z uwięzionych owadów i wymieniać owoce.

Ocet i płyn do mycia naczyń

Mieszanka octu jabłkowego i płynu do mycia naczyń może być również skutecznym sposobem na pozbycie się muszek owocówek. Wystarczy wlać do małej miski niewielką ilość octu jabłkowego i dodać kilka kropli płynu do mycia naczyń. Owady przyciągnie zapach octu, a płyn do mycia naczyń pozbawi je woskowej powłoki, co sprawi, że zatoną w mieszaninie. W miarę potrzeby możesz dodać trochę wody, aby utworzyć większy obszar przyciągania.

Domowe pułapki lepkie

Możesz również zastosować domowe pułapki lepkie, które łapią muszki owocówki, gdy te usiądą na powierzchni.

Reklama

Wystarczy naładować taśmę lepką na kartonie lub plastikowej pokrywce i zawiesić ją w miejscu, gdzie pojawiają się największe skupiska muszek. Lepka powierzchnia przyciągnie owady, które utkną na niej i nie będą mogły się uwolnić.

Staranne utrzymanie higieny

Zapobieganie pojawieniu się muszek owocówek jest równie ważne jak ich zwalczanie. Regularnie utrzymuj porządek w kuchni, szczególnie wokół kubków, miseczek z resztkami jedzenia i kompostera. Niedozwolone owady uwielbiają wilgotne i fermentujące substancje, więc ważne jest, aby unikać zbierania tych rzeczy w otwartej przestrzeni. Jeśli posiadasz komposter, upewnij się, że jest on prawidłowo zamknięty i nie przyciąga nadmiernie muszek.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama