Mama przytula noworodka w Dniu Matki.
Canva

Najlepsze prezenty na Dzień Matki dla świeżo upieczonej mamy! Sprawdź!

Masz wśród swoich bliskich kobietę, która właśnie została mamą i zastanawiasz się, co jej podarować? Jest kilka rzeczy, które na pewno przydadzą się młodej mamie, koniecznie zobacz — jakie. Część z nich może Cię porządnie zaskoczyć. Sprawdź listę najpotrzebniejszych prezentów i wybierz upominek idealny.
Reklama

Młoda mama — nie tylko matka

Wybierając prezent, pamiętaj przede wszystkim o tym, że młoda mama to nie tylko matka, ale też kobieta. Warto wybrać jej prezent, który ułatwi jej początki macierzyństwa, jednak niekoniecznie trzeba skupiać się na tym aspekcie.

Dobrze, jeśli przed kupnem upominku sprawdzisz, czy młoda mama jest bardzo skupiona na swojej roli, czy może raczej, chce żyć jak wcześniej.

Świeżo upieczona mama w Dniu Matki z noworodkiem.
Canva

Lista idealnych prezentów dla świeżo upieczonej mamy

Poniżej kilka propozycji, z których na pewno wybierzesz coś praktycznego, a zarazem zachwycającego.

  1. Kubek termiczny — tak, tak, na pewno znasz te wszystkie historie o mamach, które nie mogą napić się ciepłej kawy lub herbaty. Nie zawsze tak jest, niestety w wielu wypadkach to prawda.
  2. Bransoletka z wygrawerowanym imieniem dziecka — taka piękna pamiątka na pewno ucieszy nie jedną kobietę, dla której liczą się pamiątki.
  3. Koszula nocna. - początki macierzyństwa, to czas, który często spędza się w piżamie, nieraz brakuje chwili, żeby się przebrać. Wybierając taką koszulę, postaraj się, żeby była jak najpiękniejsza i pozwoliła obdarowanej osobie poczuć się wyjątkowo.
  4. Kosmetyki do pielęgnacji — przy tym prezencie należy uważać, żeby wybrać jak najbardziej, neutralne zapachowo. Małe dzieci, nie lubią ostrych zapachów, a przecież są ciągle wtulone w mamę.
  5. Duża torba — przy małym dziecku potrzeba czegoś, w co zapakuje się mnóstwo rzeczy. Warto zadbać, żeby torba była praktyczna, ale i estetycznie wyglądała. Dobrym rozwiązaniem jest też plecak.
Mama i noworodek w Dniu Matki.
Canva

Prezent dla świeżo upieczonej mamy — podaruj swój czas

Jeśli masz taką możliwość, a młoda mama ucieszyłaby się z takiej pomocy, po prostu jej pomóż. Przygotuj jakieś ciepłe jedzenie, zabierz dziecko na spacer, pomóż ogarnąć w domu. Uwaga! Pamiętaj, że nie każda osoba ucieszy się z takiej formy wsparcia. Najpierw upewnij się, czy młoda mama będzie się czuła komfortowo w takiej sytuacji.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama