Maska na wągry
Canva.com

Nakładaj tak plastry na wągry. Inaczej nie zadziałają

Po raz pierwszy w życiu zdecydowałeś się kupić plastry na wągry, ale pomimo przeczytania całej dołączonej do nich ulotki, wciąż do końca nie wiesz, jak z nich poprawnie korzystać? Aby ten typ kosmetyku okazał się skuteczny i zapewnił ci zauważalne efekty w postaci lepszego wyglądu skóry, musisz go oczywiście odpowiednio zastosować - dokładnie tak jak zostało to opisane poniżej.
Reklama

Jak przygotować skórę?

Jeszcze przed użyciem plastrów skórę powinieneś dokładnie rozpulchnić. Musisz ją zmiękczyć, aby pory delikatnie się rozszerzyły i otworzyły, by plaster zdołał wchłonąć występujące w nich zaskórniki bądź wągry. Jeżeli zastosujesz się do tej rady, oczyszczanie skóry okaże się znacznie prostsze. W większości przypadków kosmetyki na wągry wymagają zresztą od ciebie wcześniejszego rozpulchnienia twarzy. Jeżeli zadbasz o to, by ten efekt uzyskać, najprawdopodobniej bez problemu usuniesz później nawet liczne wągry czy inne zaskórniki bądź drobne niedoskonałości, a najlepsza do rozpulchniania buzi i otwierania porów jest "parówka", czyli zabieg wykorzystujący działanie pary wodnej. Zabieg przeprowadzisz szybko i łatwo. Do miski nalej po prostu ciepłej wody i wrzątku i dodaj kilka kropli dowolnego olejku eterycznego, a następnie pochyl się, by twoja twarz znalazła się tuż nad naczyniem i przykryj głowę ręcznikiem. Wytrzymaj w tej pozycji kilka minut. Jeżeli woda okaże się zbyt gorąca, możesz poczekać, aż odrobinę wystygnie.

Reklama

Oto trik na ekspresową aplikację

Po dziesięciominutowej parówce twoja skóra będzie idealnie przygotowana do czekającego ją, głównego zabiegu. Teraz wyciągnij plastry na wągry z opakowania i od razu naklej je na wybrane wcześniej miejsce. Mocno dociśnij je do skóry. Upewnij się, że między plastrem a twoją cerą nie ma nawet najmniejszych otworków. Teraz musisz poczekać, aż plaster całkowicie wyschnie - zazwyczaj dzieje się to w ciągu dziesięciu bądź piętnastu minut. Po tym czasie mocno go oderwij i raz jeszcze umyj twarz, a następnie posmaruj ją nawilżającym kremem, który złagodzi ewentualne podrażnienia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama