Maska na wągry
Canva.com

Tak usuwasz wągry? To błąd, który może Cię wiele kosztować

Jeżeli Twoją największą zmorą i powodem, przez który wciąż nie możesz cieszyć się idealnie zadbaną i doskonale gładką skórą, są wyraźne czarne zaskórniki, najprawdopodobniej miałeś już okazję przetestować liczne sposoby na zaskórniki i wiesz, że większość z nich działa albo połowicznie, albo wcale.
Reklama

Dobra pielęgnacja nie polega jednak wyłącznie na przeprowadzaniu różnych specjalistycznych zabiegów. Prócz zadbania o tego typu sprawy, musisz również uważać na te niechciane i zgubne nawyki, unikać pewnych czynności i omijać szerokim łukiem niektóre produkty kosmetyczne, które tylko na pozór ci pomagają, a w rzeczywistości mogą pogłębiać lub nawet wywoływać twój problem.

Jak usunąć wągry?

Na pewno nie ręcznie. Wyciskanie nic ci nie da, a doprowadzi jedynie do tego, że zanieczyszczenia, bakterie i sebum znajdujące się pod skórą przedostaną się na jej powierzchnię i trafią do różnych innych miejsc, skąd już prosta droga do tego, by nabawić się jeszcze większej ilości zaskórników niż wcześniej. To normalne, że kusi cię, by usnąć defekt ręcznie, ale uwierz, że takim działaniem tylko pogarszasz swój stan. Wyciskania zaskórników i pryszczy trzeba się oduczyć. Ogólnie rzecz biorąc w ogóle unikaj dotykania skóry twarzy w ciągu dnia, bo w ten sposób tylko przenosisz na buzię bakterie, które występują na twoich dłoniach (a uwierz, że jest ich tam naprawdę dużo).

Reklama

Domowe sposoby na zaskórniki

Czasami domowe sposoby na zaskórniki potrafią pomóc, jeżeli np. zachęcają one do używania naturalnych ziół i olejków, ale gdy czytasz na jakiejś stronie, by otwarte pory zamykać zimnymi kostkami lodu, przykładając je bezpośrednio do skóry twarzy, czym prędzej z takiej strony uciekaj i nie wierz w ani jedno zapisane na niej słowo. Uważaj też na popularne niegdyś "parówki", polegające na otwieraniu porów poprzez oddziaływanie na skórę gorącym naparem. Pielęgnacja musi być delikatna. Możesz uwzględniać w niej zarówno naturalne sposoby na zaskórniki, jak i bardziej specjalistyczne zabiegi kosmetyczne, którym poddasz się w każdym gabinecie kosmetycznym.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama