Cera
Canva.com

Smaruj się tym kremem codziennie. Twoja twarz będzie rześka

Krem to jeden z podstawowych produktów pielęgnacyjnych do twarzy. Należy go używać dwa razy dziennie, zawsze po uprzednim umyciu skóry i przetarciu jej tonikiem lub przynajmniej spryskaniu jakimś naturalnym hydrolatem, który przywróci właściwe pH. Krem do cery suchej powinien wypełniać ubytki skórne powstałe w wyniku naruszenia jej naturalnej warstwy lipidowej.
Reklama

Musi wygładzać powierzchnię twarzy i często też przygotowywać ją do makijażu, jeżeli takowy chce się nałożyć. Taki krem powinien też częściowo zastępować skórze naturalne sebum, gdyż cera bardzo często staje się sucha w momencie, gdy na jej powierzchni występuje za mało gruczołów łojowych i nie są one w stanie produkować na tyle dużo łoju, by ją samodzielnie nawilżyć i natłuścić, dlatego czymś trzeba je wtedy zastąpić.

Jak działa taki krem?

Za najlepsze kosmetyki do cery suchej uznaje się te o bogatej, wyraźnie treściwej i nieco gęstej konsystencji. Na ogół wynika ona bowiem z podwyższonej zawartości nawilżających substancji lipidowych, które działają silnie nawilżająco, przede wszystkim na zewnętrzną część skóry. Tworzą one korzystną warstwę lekko tłustego filmu, który jest akurat bardzo wskazany, gdyż chroni on cerę przed nadmierną i niewskazaną utratą wody oraz niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Reklama

Bogaty w składniki lipidowe krem do cery suchej zastępuje więc jej to, czego ona sama nie jest w stanie wytworzyć. Pod wpływem takiego kosmetyku skóra staje się też zauważalnie gładka i lśniąca, poprawie ulega nawet jej elastyczność, a cera zyskuje wyższy poziom napięcia i dzięki temu może pochwalić się prawdziwą naturalną jędrnością. To wszystko oczywiście bardzo korzystnie wpływa na wygląd. Dobrze nawilżoną i wygładzoną skórę aż chce się pokazywać światu.

Na co zwrócić uwagę?

Skład kosmetyków do cery suchej też będzie dość specyficzny. Skoro muszą one odgrywać konkretną rolę, muszą zawierać pewne konkretne substancje.

Reklama

Dobrze, by krem do cery suchej zawierał związki takie jak: glikol propylenowy, gliceryna i mocznik, czyli częsty składnik kremów do stóp i dłoni. Związki te mają zdolność do przenikania przez różne warstwy skóry, dzięki czemu docierają do jej dalekich warstw, by tam ją odżywić i wypielęgnować, a nie działają wyłącznie powierzchownie. Warto więc patrzeć na składy kosmetyków do cery suchej i je samodzielnie analizować, by kupować to, co naprawdę się opłaca.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama