Muchy w domu
Canva.com

Naturalne sposoby na natrętne muchy w domu. Naprawdę działają!

Muchy bywają bardzo uciążliwe i natrętne. Często siadają na naszym jedzeniu i nieznośnie brzęczą koło ucha. Mamy dla was dobrą wiadomość! Możecie się ich łatwo i naturalnie pozbyć z domu oraz ogrodu.
Reklama

Sposoby na muchy w domu

Muchy w domu
Canva.com

Jeśli w domu jest dużo much, istnieje kilka naturalnych środków, których możesz użyć, aby powstrzymać muchy bez używania szkodliwych chemikaliów. Jednym z najskuteczniejszych naturalnych środków jest czosnek. Zapach czosnku jest naturalnie odstraszający muchy, które trzymają się z dala od jedzenia i picia. Czosnek może być również używany jako naturalny środek odstraszający muchy, pocierając nim wewnętrzną stronę okien, framug drzwi i mebli.

Reklama

Możesz zrobić pułapkę na muchy z małego szklanego słoika, napełnić go wodą i dodać kilka kropel octu jabłkowego. Umieść słoik w pobliżu miejsca, w którym lądują muchy, a wkrótce zobaczysz, że wszystkie znikają. Innym naturalnym środkiem zaradczym jest umieszczenie miski octu jabłkowego w pobliżu wejścia do domu, aby muchy nie miały innego wyboru, jak tylko go wypić lub szybko uciec. Również zapach octu powstrzyma muchy przed wlatywaniem do domu. Możesz również spróbować użyć mieszanki octu oraz wody do spryskania roślin, co również uchroni je przed inwazją much domowych.

Sposoby na muchy w ogrodzie

Istnieje kilka świetnych sposobów na zabijanie much na zewnątrz. Jednym z nich jest użycie butelki z rozpylaczem wypełnionej octem i wodą. Możesz również kupić naturalny środek odstraszający muchy w lokalnym sklepie. Inną opcją jest użycie świeczek cytronelowych lub olejku cytronelowego.

Łatwo jest zrobić własny, domowy środek odstraszający muchy, mieszając łyżeczkę soku z cytryny i jedną łyżkę cukru w dwóch szklankach wody. Możesz również użyć filtra do kawy jako prowizorycznej pułapki na muchy, wypełniając go fusami z kawy, dodając wodę, a następnie umieszczając go w miejscu, od którego chcesz trzymać muchy z dala.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama