Biała herbata
Canva.com

Nie lubisz kawy, a chcesz się pobudzić rano? Poznaj moc białej herbaty!

Herbata jest tym jednym z najbardziej rozpoznawalnych, ale i najbardziej popularnych napojów zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Większość osób pożywa ją przynajmniej jeden raz dziennie. Bardzo wiele jednak i słyszy się obecnie o dobroczynnych właściwościach herbat.
Reklama

Czym charakteryzuje się biała herbata?

Biała herbata zawiera między innymi dużą ilość katechin, czyli i związków należących do polifenoli, zdolnych do neutralizowania wolnych rodników tlenowych, które i prowadzą do starzenia się organizmu. Uważa się również, że właściwości białej herbaty mają na celu zmniejszenia ilości tych o to czynników rodników tlenowych, co również i wydłuża okres starzenia się organizmu.

Biała herbata również i zawiera sporą ilość kofeiny nawet i do dwóch razy więcej w porównaniu do herbaty zielonej oraz około 4 razy więcej niż w herbacie czarnej. Dzięki też i temu ta herbata ma działanie pobudzające, ale i poprawia koncentrację, również dodaje wiele energii. Można więc postawić ją jako alternatywę do kawy.

Biała herbata a cholesterol

Biała herbata
Canva.com
Reklama

Ze względów na zawartość w niej polifenoli, spożywanie białej herbaty również i prowadzi do obniżenia takiego to poziomu cholesterolu w organizmie. Obniżenie poziomu cholesterolu sprawia, że biała herbata podobnie jak i herbata zielona jest uważana za napój, który jest w stanie obniżyć ryzyko zgonów z powodu chorób serca, ale i naczyń. Takich jak na przykład zawał serca, czy również udar mózgu. Z powyższych względów właściwości białej herbaty może być i polecana osobom, które mają na przykład problemy z gospodarką lipidową w organizmie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama