Zapalenie pęcherza
Canva.com

Oto objawy zapalenia pęcherza. Jak wyleczyć to schorzenie?

Naprawdę sporo osób, a zwłaszcza kobiet, boryka się z często nawracającymi dolegliwościami i chorobami układu płciowego oraz układu moczowego. Jedną z takich powszechnych i niestety mocno niekomfortowych przypadłości jest zapalenie pęcherza, które lubi wystąpić wskutek przewiania albo nawet bez konkretnej przyczyny lub w wyniku częstych kąpieli na publicznym basenie.
Reklama

Objawy są zwykle dość typowe, dlatego tyle jest dobrego w tej chorobie, że łatwo można ją zdiagnozować i większość chorych potrafi poprawnie rozpoznać ją u siebie, nie potrzebując do tego żadnego lekarza i żadnej specjalistycznej konsultacji.

Objawy zapalenia

Najbardziej typowe i wręcz podręcznikowe zapalenie pęcherza objawy to niemalże permanentne uczucie ciągłego parcia na mocz, uczucie pieczenia, a czasem też ból i obrzęk. Ogólnie rzecz biorąc w wyniku wystąpienia tych symptomów dochodzi do wyraźnego obniżenia się samopoczucia pacjenta, co też wpływa negatywnie na jego komfort życia i nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Jeżeli chce się mieć stuprocentową pewność, że objawy dotyczą właśnie zapalenia pęcherza, łatwo można samemu się sprawdzić poprzez wykonanie tzw. testu paskowego, obecnie dostępnego do kupienia w każdej aptece i co niektórych lepszych sklepach z kosmetykami, suplementami i artykułami medycznymi.

Jak się leczyć?

Początkowo można to robić przy pomocy różnych medykamentów sprzedawanych bez recepty.

Reklama

Jeżeli jednak dojdzie do nawrotu infekcji, a zapalenie pęcherza pojawi się po raz drugi lub trzeci i będzie nawracać kilkukrotnie w ciągu roku, koniecznie należy zasygnalizować swój problem odpowiedniemu lekarzowi, by dowiedzieć się, co tak naprawdę go wywołuje i zwalczyć jego prawdziwą przyczynę, a nie zajmować się wyłącznie maskowaniem symptomów.

Wiedza na temat różnych chorób i tego, jak należy do nich podchodzić, pomaga w zajęciu się własnym organizmem. Zapalenie pęcherza leczenie powinno być znane wszystkim tym, którzy niejednokrotnie mieli z nim już problem i spodziewają się, że wcale nie pozbyli się go raz na zawsze.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama