Cukier na łyżce, obok leżą kostki cukru.
Canva

Tak ograniczysz cukier w diecie. Zaplanuj "cukrowy odwyk"

Jeżeli masz wrażenie, że to cukier ostatnio przejął kontrolę nad twoim życiem, nie pozwól mu nad sobą zapanować, a potraktuj go jak wroga, z którym musisz i możesz zawalczyć. Jak ograniczyć cukier? Oto proste metody, które na pewno Ci w tym pomogą.
Reklama

Zrezygnuj ze słodzenia gorących napojów

W pierwszej kolejności odstaw cukier dodawany do gorących napojów. Naprawdę nie potrzebujesz go ani w kawie, ani w herbacie, a od słodzenia na spokojnie można się odzwyczaić. Jeżeli jest to dla ciebie ciężkie, bo dotychczas słodziłaś herbatę i kawę trzema łyżeczkami cukru, początkowo zmniejsz tę dawkę do dwóch małych łyżeczek i krok po kroku odejmuj sobie cukru, aż dojdziesz do momentu, w którym wypicie niesłodkiego naparu będzie dla ciebie zupełnie normalne.

Słodycze zastępuj zdrowszymi zamiennikami.

Pobaw się trochę w kuchni i zacznij przygotowywać zdrowe fit desery, których teraz powstaje w Internecie całe mnóstwo, więc wystarczy rozejrzeć się za różnymi recepturami, by natrafić na odżywcze wersje michałków, białej czekolady, słodkiej galaretki albo popularnego snickersa.

Reklama

Nawet popularny krem czekoladowy da się stworzyć z banana, awokado, mleka i ksylitolu. Kombinuj i baw się zdrową kuchnią, a rezygnacja z cukru stanie się nie tylko możliwa, lecz również przyjemna.

Zamiast cukru - orzeszki?

Uzależnienie od słodkiego smaku na pewno będzie dawać o sobie znać, więc zamiast z nim walczyć, oswój je przy pomocy słodkich, acz zdrowych owoców. Jeżeli już musisz podjadać coś między posiłkami, wybieraj małe paczki orzeszków i pogryzaj prażone migdały, pistacje, orzechy włoskie lub orzechy brazylijskie. Możesz też przygotować sobie świetny drobny deser, smarując całe daktyle masłem orzechowym i traktując je dosłownie jak małe czekoladki o lepszych wartościach odżywczych i zerowej ilości cukru dodanego.

Wartościowa dieta

Ograniczenie cukru będzie prostsze, gdy zaczniesz stosować zdrową, racjonalną i w pełni wartościową dietę. Przestań się głodzić i zacznij naprawdę się odżywiać. Jeżeli dostarczysz organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, on przestanie się domagać słodkich przekąsek, bo przestanie ich potrzebować.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama