Drożdże na dłoni
Canva.com

Picie drożdży na trądzik - hit, czy kit?

Jedną z bardziej starodawnych i zarazem tradycyjnych metod na pozbycie się trądziku jest regularne spożywanie roztworu przygotowanego z drożdży. Drożdże na trądzik mogą być stosowane od zewnątrz w postaci różnych masek, kremów i żeli oczyszczających, ale mogą też trafić do skóry od środka, by zadziałać na nią od wewnątrz i dzięki temu zadziałać jeszcze silniej niż normalnie.
Reklama

Regularne picie drożdżowego wywaru od lat uchodziło za naturalne i proste remedium na idealną czystą skórę. Jeżeli chce się z tej metody skorzystać, bardzo ważne jest to, by zrobić to w prawidłowy sposób, albowiem źle wykorzystana technika potrafi wyrządzić więcej szkód niż pożytku.

Jak przygotować drożdże?

Drożdże na łyżce
Canva.com

Drożdże zawsze zalewa się wrzątkiem. Można rozrobić je w wodzie lub mleku, jednak bezpieczniej zrobić to po prostu w wodzie, doprowadzając ją najpierw do wrzenia, a potem zalewając nią przygotowane wcześniej drożdże w szklance.

Reklama

Temperatura płynu okazuje się kluczowa, albowiem jeżeli drożdże zostałyby rozrobione nie w gorącej, a po prostu w ciepłej lub letniej wodzie, mogłoby to zakończyć się ich dalszą fermentacją w układzie pokarmowym, do której absolutnie nie wolno dopuszczać. Ponadto źle przyrządzone drożdże zostaną pozbawione występujących w nich substancji odżywczych, których głównym zadaniem jest właśnie zregenerowanie skóry i poprawa jej kondycji oraz wyglądu. Jeżeli nie ma się pewności co do tego, jak stosować drożdże na trądzik i jak przygotowywać z nich wywary, które działają i są jednocześnie bezpieczne dla organizmu, wygodniej zakupić tabletki z drożdżami w formie suplementu diety dostępnego czy to w aptece, czy to po prostu w jakiejś drogerii.

Reklama

Ile powinna trwać drożdżowa kuracja?

Drożdżowa kuracja powinna potrwać przynajmniej jeden miesiąc i co najwyżej trzy miesiące. Nie należy jej przedłużać dla uzyskania lepszych efektów, albowiem grozi to wystąpieniem różnych skutków ubocznych. Picie drożdży działa nie tylko na skórę, ale i na włosy oraz paznokcie. Ogólnie rzecz biorąc jest to jedna z lepszych naturalnych metod upiększających.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama